неделя, април 28, 2024
HomeSerie AГосенс също е в списъка: Интер победи Салернитана - Martinez

Госенс също е в списъка: Интер победи Салернитана – Martinez

В слаба начална фаза закъсалият напоследък Интер Милано можеше да падне с 1:0 в сблъсъка си с отбора от дъното на Серия А Салернитана. След това обаче „нерадзурите“ се развихриха – особено впечатление направиха Барела и Лаутаро Мартинес, който вкара три точки. Както и Дзеко и „уайлд кард“ Госенс, който показа, че е директен.

Несигурността беше очевидна от самото начало на мача след четири мача без победа и без собствен гол. В началото на мача миланците направиха множество грешни подавания, което позволи на гостите да създадат възможности за контраатака. Те едва не бяха наказани за невниманието си, но Верди пропусна да стреля от единадесет метра и така пропусна да вкара за 1:0 за отбора от дъното на Серия А (3-то място).

Милан имаше нужда от десет минути, за да се отърси от несигурността си, след което пое пълен контрол върху играта. През първото полувреме Барела и Лаутаро Мартинес излъчваха огромен ентусиазъм за игра. Първо аржентинецът удари топката в напречната греда след прекрасен удар на Барела (20-и). С напредването на първото полувреме нападателят се справи по-добре и се възползва от два мечтани паса на европейския шампион от Италия, за да отбележи гол (22-ри, 40-ти).

Мартинез и Дзеко вдигат резултата

След подновяването на играта нерадзурите се поуспокоиха и натиснаха само от халфовата линия. Въпреки това гостите не успяха да измислят нищо срещу ломбардците, които бяха застанали дълбоко. След това отборът от града на модата показа колко ефективна може да бъде играта в нападение. Красива комбинация между вездесъщия Барела и бившия професионалист в Бундеслигата Дзеко бе завършена от Мартинес за 3:0 (56.). Третият му гол.

Интер-треньорът Симоне Индзаги направи много промени и пощади някои играчи с оглед на мача от Шампионската лига в Ливърпул. Наред с другите, новото попълнение Госенс дебютира за Милан в Серия А – и германският национал веднага се оказа в центъра на вниманието още с първото си действие: След прекрасен пас от Барела, Госенс подаде плоско навътре – и Дзеко вкара за 4:0 (64.). В по-нататъшния ход на мача гостите не оказаха почти никаква съпротива: клубът от Салерно имаше късмет, че само Дзеко успя да завърши успешно една от многобройните възможности за гол (69.) – 5:0.

С победата Милан се изкачи на първо място – поне временно – и сега се готви за втория мач от 16-ия кръг на Шампионската лига в Ливърпул след поражението с 2:0 в първата среща (вторник, 21:00 ч.).