hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsportsFormula E Riyadh 2022: Nyck de Vries nyerte a szezonnyitót

Formula E Riyadh 2022: Nyck de Vries nyerte a szezonnyitót

A címvédő Nyck de Vries vezeti a Mercedes kettősét a 2022-es Formula E szezon nyitófutamán Rijádban: Lotterer küzdelme nem jutalmazott

Nyck de Vries (Mercedes) nyerte a 2022-es Formula E világbajnokság első futamát pénteken Rijádban. A regnáló bajnok így tökéletesen kezdte meg a címvédésre irányuló vállalkozását. Ugyanez vonatkozik csapatára is, hiszen Stoffel Vandoorne a második helyen végzett, így a Mercedes kettősét kiegészítette. Harmadik lett Jake Dennis (Andretti).

Sam Bird (Jaguar) negyedikként lemaradt a dobogóról. Lucas di Grassi lett az ötödik Edoardo Mortara (mindkettő Venturi) és Nick Cassidy (Envision) előtt. Jean-Eric Vergne (DS-Techeetah), Oliver Askew (Andretti) és Mitch Evans (Jaguar) egészítette ki a top 10-et, Pascal Wehrlein (Porsche), Maximilian Günther (Nissan-e.dams) és Andre Lotterer (Porsche) a tizenegyedik, tizenkettedik és tizenharmadik helyen maradt le a pontokról.

De Vries a rajtnál az első pozíciót szerezte meg, a harmadik helyről megelőzte Dennist, és a pole pozícióból induló csapattársa, Vandoorne mögé sorakozott fel.

Lotterer keményen küzd Dennis ellen

A két Mercedes-pilóta fokozatosan elhúzott üldözőiktől. A döntés a győzelemért folytatott küzdelemben a futam közepe felé jött el, amikor másodszorra aktiválták a támadó üzemmódot. Vandoorne az első próbálkozásánál elhibázta a zónát, és az extra teljesítmény nélkül lemaradt de Vries mögött. Ezt követően a belga nem tudta megelőzni csapattársát.

A két Ezüstnyíl formációs repülésénél sokkal látványosabb volt a harmadik helyért vívott csata, amelyben Dennis és Lotterer ádáz párharcot vívott egymással – több érintéssel. A harmadik próbálkozásnál Dennis végül megelőzte a németet, aki a verseny vége felé meg is fizette a küzdőszellemét.

Lotterer több energiát használt fel, mint riválisai, és ennek megfelelően takarékoskodnia kellett az utolsó szakaszon. Így védtelen áldozattá vált, és végül a 13. helyre szorult.

Rowlandet tisztázta Frijns

A 2019/20-as szezon bajnoka, Antonio Felix da Costa (DS-Techeetah) számára a verseny már egy kör után véget ért. A portugálnak egy röviddel a rajt után történt kontaktust követő műszaki probléma miatt már az első körök végén ki kellett állnia a boxba.

Oliver Rowland (Mahindra), aki mindkét szabadedzésen a leggyorsabb volt, szintén nem látta a kockás zászlót. A brit kemény párharc után a 8. körben összeütközött Robin Frijns-szel (Envision), megpördült, majd a 17-es kanyarban hátrafelé a gumiborításnak ütközött. Amíg ő az autóját visszaszerezte, a biztonsági autó a pályára érkezett. Frijns az ütközés miatt áthajtásos büntetést kapott a stewardoktól.

A szezonnyitó „dupla futam” második futamára holnap (január 28-án, szombaton) kerül sor, közép-európai idő szerint 18:00 órakor. Ezt megelőzi a 13:45-től kezdődő selejtező.