szombat, április 27, 2024
HomeMotorsportsFormula E Mexikó 2024: Pascal Wehrlein nyert több órás izgalom után

Formula E Mexikó 2024: Pascal Wehrlein nyert több órás izgalom után

A Porsche pilótája, Pascal Wehrlein győzelemre hajtott a Formula E 2024 mexikóvárosi szezonnyitóján, ami után órákig izgulhatott

Pascal Wehrlein a Formula E 2024-es szezon első győztese. A Porsche gyári pilótája a pole pozícióból hajtott a győzelemig a mexikóvárosi E-Prixen az Autodromo Hermanos Rodriguez pályán szombaton. A célba érkezés után azonban csaknem négy órával később lett hivatalosan is hivatalos a német diadala.

A verseny közben vált ismertté, hogy Wehrlein és a címvédő Jake Dennis, a Porsche ügyfélcsapatának, az Andrettinek a versenyzője ellen vizsgálat indult a technikai szabályok megsértése miatt.

A vád konkrétan a „homologizált elsődleges pedálrács be nem tartása” volt. A verseny után elemezték Wehrlein autójának telemetriai adatait. Több órás mérlegelés után a stewardok arra a következtetésre jutottak, hogy nem történt szabálysértés, és megerősítették Wehrlein győzelmét és Dennis kilencedik helyét.

Wehrlein a rajt után a pole pozícióból az élre állt, és csak rövid időre kellett átadnia a vezetést az Envision versenyzőjének, Sébastien Bueminek a két Attack Mode aktiválás után. Wehrlein azonban visszavette a vezetést, és végül kényelmesen nyert Buemi előtt. A harmadik helyen Nick Cassidy (Jaguar) végzett.

„A verseny nem volt könnyű, talán könnyebbnek tűnt, mint amilyen volt, mert a verseny nagy részében az élen voltam” – mondta Wehrlein. „Nem tudtam sok energiát spórolni, csak apránként tudtam elérni a célomat.”

Maximilian Günther (Maserati-MSG) jó negyedik lett a szezonnyitón, Mitch Evans (Jaguar) pedig az ötödik helyen végzett. Jean-Eric Vergne (DS-Penske), Jake Hughes (McLaren), Stoffel Vandoorne (DS-Penske), valamint Dennis és Norman Nato (Andretti) egészítették ki a top 10-et.

Elfelejthetetlen évfordulós verseny Abt számára

Felejthetetlen versenyt élt át a német Abt csapat a 100. Formula E-s indulásán. Lucas di Grassi a második körben fékhiba miatt kénytelen volt leparkolni autóját. Csapattársa, Nico Müller a harmadik körben ütközött Antonio Felix da Costával (Porsche).

Míg Felix da Costa később törött első felfüggesztéssel kényszerült leállni, Müller a korlátoknak ütközés ellenére folytatni tudta a versenyt, de nem tudott a 17. helynél előrébb végezni.

A 2024-es Formula E szezon két hét múlva (január 26-27-én) két futammal folytatódik a szaúd-arábiai fővárosban, Rijádban található Diriyah pályán