péntek, április 26, 2024
HomeMotorsportsFlorian Spengler az egyetlen Trophy-versenyző: "Kicsit frusztráló".

Florian Spengler az egyetlen Trophy-versenyző: „Kicsit frusztráló”.

Miért számít Florian Spengler kihalófélben lévő fajtának az ADAC GT Mastersben, hogyan összegzi eddigi szezonját, és hol versenyezhet a jövőben

Florian Spengler eddig egy 2022-es ADAC GT Masters szezont tudhat maga mögött, 14 versenyből hat után ő és Car Collection Audi csapattársa, Markus Winkelhock még mindig várnak az első top 10-es eredményükre az évben.

Az utolsó futamon majdnem megtörtént Zandvoortban vasárnap. Winkelhock az ötödik helyen adta át az Audit Spenglernek, aki azonban nem sokkal később összeütközött Lorenzo Ferrarival a 48-as Landgraf Mercedesszel, és a 14. helyen végzett.

„Már elfelejtettem, mi történt Oscherslebenben. A Red Bull Ring nem is olyan régen volt. Sajnos, a verseny utolsó harmadában, a lökdösődés után volt egy kiesésünk, ahol Márkust lelőtték. Ez is egy felejthető verseny volt. A második futam elég szolidan alakult a P11-gyel” – tekint vissza Spengler.

Kik szerezhetnek pontokat a Trophy besorolásban?

A 33 éves versenyző egy kihalófélben lévő faj tagja a német GT-bajnokságban, mivel idén ő az egyetlen olyan pilóta, aki a Trophy-osztályban pontokat szerezhet. A versenysorozat Sportszabályzata határozza meg, hogy ki gyűjthet egyáltalán pontokat a Trophy besoroláshoz. Ezt a 6. cikk (4) bekezdése pontosan meghatározza.

Ott ez áll: „Az ADAC GT Masters Trophy értékelésében a következő kategóriák minden versenyzője részt vesz: a Non-Professional kategória versenyzői, akik 30 évnél idősebbek a Semi-Professional kategória versenyzői, akik 35 évnél idősebbek „

Ez csak Spenglerre vonatkozik 2022-ben, aki „természetesen már inkább az összesített helyezéseket nézi”. „Ha a kvalifikáción magam mögött hagyok néhány srácot, akiknek valójában előttem kellene lenniük, akkor már büszke vagyok. De alapvetően, amikor egy osztályban vagy, és csak te vagy ott, az egy kicsit frusztráló.”

F

Florian Spengler flörtöl az NLS programmal

Hogyan lehetne ismét több versenyzőt megnyerni a Trophy besoroláshoz, azonban Spengler erre sem tud megoldást. Ezért ő is alternatív programok után néz az Audi R8 LMS GT3 evo II számára. Az egyik lehetőség a Nordschleife lenne. Minden bizonnyal „idén” egy újabb VLN-futamon fog indulni.

„Hogy lesz-e több, azt még nem tudjuk.” Mindenesetre a Car Collection versenyzője már ismeri a sorozatot és a pályát: „Egyszer már vezettem ott GT3-at, legalábbis a kvalifikáción. Sajnos a csapatfőnökünk balesetet szenvedett a versenyen. De a kvalifikáción elég jól teljesítettünk.” A munkaszünet egyébként 2019. október 12-re nyúlik vissza.

Spengler akkoriban Elia Erharttal és a már említett csapatfőnökkel, Peter Schmidttel osztozott az EFP Car Collection by TECE 33-as számú Audiján. Az 51. ADAC Barbarossapálya kvalifikációján, amely akkor a szezon nyolcadik fordulója volt, a trió a tizenkettedik helyen végzett.

Spengler és Winkelhock eddig csak egyszer tudta megdönteni ezt az eredményt az ADAC GT Masters jelenlegi szezonjában: Spielberg vasárnapján a tizenegyedik helyen végeztek. A duó már megmutatta, hogy a szezon második felében még többre is képes.