csütörtök, május 2, 2024
HomeBundesligaFergeteges első félidő: a Lipcse újabb kiütéses győzelmet ünnepel

Fergeteges első félidő: a Lipcse újabb kiütéses győzelmet ünnepel

RB A Lipcse fontos győzelmet aratott a Bajnokok Ligája-indulásért folytatott versenyfutásban. A TSG Hoffenheim elleni 3-0-s győzelem során a szászok minden góljukat a félidei sípszó előtt szerezték.

A Lipcse edzője, Domenico Tedesco öt változtatást eszközölt a kezdő tizenegyében az Atalanta Bergamo elleni 1-1-es döntetlen után az Európa Ligában: Simakan, Mukiele, Forsberg, Szoboszlai és Halstenberg kezdett Klostermann, Henrichs, Angelino, Dani Olmo és Silva (mindannyian a padon) helyett. Utóbbi 323 nap után ünnepelte a kezdő tizenegybe való visszatérését.

Hoffenheim edzőjének, Sebastian Hoeneßnek számos játékost kellett nélkülöznie eltiltások, Corona fertőzések és sérülések miatt. Ezért négy helyen is változtatott a VfL Bochum elleni 1:2 után: Richards, Nordtveit, Posch és Rutter került be a kezdőbe Akpoguma, Vogt, Raum (mindannyian sárga eltiltás) és Grillitsch (izomsérülés) helyett – így a teljes háromfős hátsó alakzatot újra felállították.

Nkunku korán győzelemre viszi az RB-t

A változások nyilvánvalóan gondot okoztak a látogatóknak. A Hoffenheim nehezen talált bele a játékba, és már öt perc után kapta az első gólt. Nkunku Szoboszlai szabadrúgása után Kaderabek maradt üresen, és a hálóba lőtt. Az RB-t azonban megrázta, hogy Bastian Dankert játékvezető Nkunku szerinte offside-nak vélt gólját érvénytelenítette – a VAR azonban hatályon kívül helyezte a döntést.

A vezetéssel a hátuk mögött a Saxons uralta a játékot, és ugyanolyan jól futotta a labdát, mint az ellenfél. A lipcsei csapat azonban főleg standardok vagy kontratámadások révén vált veszélyessé. Egy ellentámadásból végül 2:0 lett: Laimer labdája meglehetősen véletlenül pattant Halstenberghez, aki a hosszú sarokba tolta a labdát (20.).

Mindössze négy perccel később még keservesebb is lehetett volna a TSG szempontjából, de Baumann egy szabadrúgást követő Mukiele-lövést hárított.

Szoboszlai hozza az előzetes döntést a szünet előtt

Ezután a hazaiak kicsit visszavettek a tempóból, visszahúzódtak a saját térfelükre, és átengedték a labdát a kraichgauiaknak. A TSG nehezen tudott esélyt kialakítani a kapaszkodó lipcsei játékosok ellen. Csak Kramaric szabadrúgása okozott rövid ideig veszélyt az RB tizenhatosában (40.).

Úgy tűnt, hogy a szünetre már mindkét csapat beletörődött a 2-0-s vezetésbe, de aztán egy jobb oldali ellentámadásnál Simakan kapott sok helyet. Az ő keresztlabdája után a labda Nkunkun keresztül Szoboszlai elé került, aki közelről betalált – ezzel a francia lett Sancho után a második Bundesliga-játékos, aki egy szezonban legalább 15 gólt szerzett és előkészített.

Az újrakezdést követően a játék tovább kiegyenlítődött. A kraichgauiak nagyrészt a saját térfelükön hagyták keringeni a labdát, és nem jutottak veszélyesen az utolsó harmadba. Bár az RB jóval kevesebbet fektetett bele, mint a mérkőzés elején, mégis kétszer sikerült a kapu elé kerülnie: Szoboszlai (74.) és a csereként beállt Dani Olmo (83.) lőtt mellé ígéretes helyzetből. Emiatt a végéig 3-0 maradt az állás.

TSG már hét pont a RB

mögött

A győzelemmel a Lipcse hét pontra távolodott el közvetlen riválisától a Bajnokok Ligája-indulásért folytatott versenyfutásban. A Hoffenheim számára, amely sorozatban harmadszor kapott ki, az élvonalbeli szereplés már csak távoli kilátás.