péntek, május 17, 2024
HomeMMAEurópa-bajnokság: bronzérmet szereztek a német judokák vegyes versenyben

Európa-bajnokság: bronzérmet szereztek a német judokák vegyes versenyben

Ez volt a harmadik érme a Német Judo Szövetségnek (DJB)

A zágrábi Európa-bajnokság zárónapján újabb érmet szereztek a német judokák: A vegyes versenyszámban vasárnap Olaszország ellen szereztek bronzérmet. A Német Judo Szövetségnek (DJB) ez volt a harmadik érme.

A vegyes versenyben a Jana Ziegler, Johann Lenz, Renee Lucht, Samira Bock, Anna Monta Olek, Jano Ruebo és Johannes Frey alkotta Németország a Szerbia legyőzésével bejutott az elődöntőbe, de ott Franciaországtól kikapott.

Szombaton a 78 kilogrammos súlycsoportban Anna-Maria Wagner és Alina Böhm szerezte meg Németország első érmét. Wagner ezüstérmet szerzett, miután a döntőben a francia Audrey Tcheumeo legyőzte. Böhm a bronzéremnek örülhetett, miután korábban szintén kikapott Tcheumeótól.

„Az volt a feladatom, hogy megvédjem a címemet. Ez nem sikerült, de a bronzéremtől még így is el vagyok ragadtatva” – mondta Böhm a teljesítményéről. Az elmúlt két év mindegyikében megnyerte az Európa-bajnoki címet

Az Európa-bajnokság eredményei az olimpiai kvalifikáció szempontjából is fontosak. Az indulási helyek azonban csak az Abu-Dzabiban megrendezésre kerülő világbajnokságon (május 19-24.) dőlnek el. A nőknél Wagner és Böhm a 78 kilogrammos kategóriában

a párizsi játékokra szóló német indulási jogért küzd majd a párizsi játékokra.