vasárnap, május 19, 2024
HomeNBAEsélytelen a Mavericks a nyitányon - dominál a Celtics

Esélytelen a Mavericks a nyitányon – dominál a Celtics

A Dallas Mavericks esélytelen az Oklahoma City Thunder ellen az NBA rájátszásának második fordulójában. A Boston Celtics dominál a Cleveland elleni nyitómeccsen

A Dallas Mavericks egyértelműen elveszítette az NBA rájátszás második körös sorozatának első mérkőzését az Oklahoma City Thunder otthonában. A texasiak helyi idő szerint kedden 95:117-re (53:62) kaptak ki a nyugati főcsoport legjobb csapatától. Az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban a legjobb hét közé jutásért zajló sorozat második mérkőzését helyi idő szerint csütörtökön ismét Oklahoma Cityben rendezik.

A Dallas a harmadik negyed közepéig tudta kiegyenlítetté tenni a mérkőzést, mielőtt a Thunder kétszámjegyű előnyre tett szert. A meccs a záró játékrész közepén dőlt el, amikor a Dallas négy és fél percig nem szerzett pontot, és egy 0:9-es rohamot követően 89:113-as állásnál kellett kapitulálnia. Míg a Dallas szupersztárja, Luka Doncic 19 ponttal elmaradt a várakozásoktól, addig a Thundernél Shai Gilgeous-Alexander 29 ponttal nyűgözte le a Thundert. Mindketten a három jelölt közül kettő a szezon legértékesebb játékosa díjra.

„Kit érdekel? Vesztettünk” – mondta a gyengélkedő Doncic a teljesítményéről. „Csak a következő meccsre kell koncentrálnunk. Jobbnak kell lennem, jobbnak kell lennünk”.

A német kosaras Maxi Kleber a Los Angeles Clippers elleni első körös sorozat utolsó mérkőzésén elszenvedett vállsérülése miatt hiányzott a Mavericksből. Kérdéses, hogy Kleber képes lesz-e újra játszani a rájátszásban.

Celtics dominált a Cleveland ellen

A keleti konferencia alapszakaszának legjobb csapata is egyértelmű győzelmet aratott a második kör nyitányán. A Boston Celtics 120:95-re (59:49) nyert a Cleveland Cavaliers ellen. A Celtics egy 12:2-es rohammal nyitotta a mérkőzést, és a második negyed közepétől folyamatosan kétszámjegyű előnyben volt. Jaylen Brown (32 pont) és Derrick White (25 pont) vezették a Celticset, és együtt tizenegyet dobtak be a Boston 18 hármasából. Donovon Mitchell volt a Cavaliers legjobbja 33 ponttal.