неделя, май 19, 2024
HomeNBAМаверикс без шанс в първия мач - Селтикс доминират

Маверикс без шанс в първия мач – Селтикс доминират

Далас Маверикс нямат никакъв шанс срещу Оклахома Сити Тъндър на старта на втория кръг от плейофите в НБА. Бостън Селтикс доминират в откриващия си мач срещу Кливланд

Далас Маверикс категорично загубиха първия мач от серията от втория кръг на плейофите в НБА при Оклахома Сити Тъндър. Във вторник (местно време) тексасците бяха победени с 95:117 (53:62) от най-добрия отбор на Запад в основния кръг. Вторият мач от най-добрата серия в Северноамериканската баскетболна лига ще се проведе отново в Оклахома Сити в четвъртък (местно време).

Далас успя да поддържа равностойна игра до средата на третата четвърт, преди Тъндър да отворят двуцифрена преднина. Мачът беше решен в средата на последния период, когато Далас изкара четири минути и половина без отбелязани точки и трябваше да отстъпи с 89:113 след серия от 0:9. Докато суперзвездата на Далас Лука Дончич не оправда очакванията с 19 точки, Шай Гилджъс-Александър впечатли за Тъндър с 29 точки. И двамата са двама от тримата кандидати за наградата за най-полезен играч на сезона.

„На кого му пука? Загубихме“, каза болният Дончич за представянето си. „Просто трябва да се концентрираме върху следващия мач. Аз трябва да бъда по-добър, ние трябва да бъдем по-добри.“

Германският баскетболист Макси Клебер липсваше за Маверикс заради контузията в рамото, която получи в последния мач от серията от първия кръг срещу Лос Анджелис Клипърс. Под въпрос е дали Клебер ще може да играе отново в плейофите.

Celtics доминират срещу Кливланд

Най-добрият отбор в основния кръг на Източната конференция също записа категорична победа, за да даде старт на втория кръг. Бостън Селтикс спечели със 120:95 (59:49) срещу Кливланд Кавалиърс. Селтикс започнаха мача със серия от 12:2 и от средата на втората четвърт неизменно имаха двуцифрена преднина. Джейлън Браун (32 точки) и Дерик Уайт (25 точки) поведоха Селтикс и заедно вкараха единадесет от 18-те тройки на Бостън. Доновън Мичъл беше най-добрият реализатор на „Кавалиърс“ с 33 точки.