kedd, május 7, 2024
HomeFootballElső esély: Gakpo győzelmet szerzett a PSV-nek

Első esély: Gakpo győzelmet szerzett a PSV-nek

Eindhoven 1-0-ra nyert a Tel-Aviv ellen az Európa-konferencia Liga rájátszásának első mérkőzésén. A korai gól végül elég volt a győzelemhez, de ez mindent nyitva hagy a visszavágóra.

A mérkőzés elején mindkét csapat tapogatta egymást, mielőtt az Eindhoven előtt adódott az első lehetőség: A hazaiak jól játszottak előre a bal oldalon, Gakpo okosan akasztott a tizenhatoson belül, majd a bal oldalon lefelé fejelt (11.). Tökéletes kezdés Roger Schmidt csapatának.

Ez a gól bátorságot adott a holland kedvenceknek. A házigazdák, akiknél Götze meglehetősen feltűnésmentes első félidőt játszott, nyomtak a 2:0-ért, Madueke fejese túlságosan helyezetlen volt (14.), és Gutierrez sem hozta a kellő pontosságot a fejjel való befejezésénél. A Tel Aviv támadásban szinte semmit sem csinált, egyedül Biton járt közel egy szabadrúgáshoz (27.). A PSV volt veszélyesebb, Zahavi a szünet előtt szabadrúgásból csapata második gólját is kihagyta (38.).

A második félidőben a játék teljesen ellaposodott. Az Eindhoven többet birtokolta a labdát és irányította a mérkőzést, de nem játszott az utolsó következménnyel a második gólra. Inkább arról volt szó, hogy biztonságosan álltunk hátul, és nem kaptuk el az egyenlítő gólt. Mivel a vendégek támadásban is teljesen fogatlanok voltak, maradt az 1-0, így minden nyitott maradt az egy hét múlva esedékes tel-avivi visszavágóra.