csütörtök, május 2, 2024
HomeBundesligaGamboa: "A helyzet senkinek sem megy a fejébe"

Gamboa: „A helyzet senkinek sem megy a fejébe”

28 pont 22 játéknap után figyelemre méltó termés, és a VfL Bochum célja, a kiesőzónában maradás ugrásszerűen közeledik (legutóbb 4:2 a Bayern ellen). A feljutott csapat azonban tudja, hogy nem szabad elveszíteniük a talajfogást.

Ha a statisztikák alapján nézzük, akkor az FC Bayern elleni 4:2-es látványosság nem sok jót ígér a VfL Bochum számára. A legutóbbi nyolc csapat, amely a rekordbajnok ellen nyert, nem tudott nyerni a következő mérkőzésen (három döntetlen, öt vereség).

A legutóbbi klub, amely a Bayern elleni győzelmet azonnal a következő triplával követte, a Bayer Leverkusen volt. A 2019/20-as szezonban a Werkself előbb Münchenben, majd a Schalke ellen nyert (mindkettő 2:1). A leghosszabb ilyen átok 15 mérkőzésig tartott: 1979 márciusától 1981 októberéig az adott Bayern-verő nem nyerte meg a következő mérkőzést.

Thoms Reis a Bayern elleni magasröptű meccs után szívesen mutat ilyen statisztikákra, hogy élesítse az érzékeit a következő feladatra. „Akárcsak a Bayern ellen, Stuttgartban is maximális szenvedélyt kell mutatnunk” – mondja a tréner, emlékeztetve arra, hogy a VfL-nek „ebben a szezonban idegenben nem sokszor sikerült 90 percen keresztül úgy teljesítenie, ahogyan azt szeretném”. Ennek ellenére voltak jó szakaszok is – „Leverkusenben, Gladbachban, Augsburgban és a Hertha BSC-nél is a második félidőben”.

A Bochum nem kelti azt a benyomást, hogy a múlt hétvégi 4-2-es vereség eltompította volna az érzékeiket. „Azt gondolhatnánk, hogy 28 ponttal már biztonságban érezhetjük magunkat, de az én érzésem mást mond” – mondta Cristian Gamboa, aki egy álomgóllal járult hozzá a 4-1-es szüneti vezetéshez. „Persze, a tabellán pont egy Bajnokok Ligája- és egy kieső 16. hely között vagyunk, de persze a látszat csalóka, és tudom, hogy ez a tabellakép senkinek nem megy a fejébe velünk. „