szombat, március 30, 2024
HomeMotorsportsElső dobogó a VR46-nak: Bezzecchi izgalmas Assenben és megtiszteli Rossit

Első dobogó a VR46-nak: Bezzecchi izgalmas Assenben és megtiszteli Rossit

MotoGP újonc Marco Bezzecchi meglepetés dobogót szerzett a Holland Nagydíjon, és még a kifutó körben megtisztelte a VR46 főnöke, Valentino Rossi előtt

Valentino Rossi profi motoros csapata, a VR46 megszerezte első trófeáját a MotoGP világbajnokság első osztályában. Marco Bezzecchi kevesebb mint fél másodperccel lemaradva a győztes mögött a második helyen végzett a 2022-es Holland Nagydíj vasárnapi, asseni futamán. Ezzel az újonc volt az, aki hatalmas üdvrivalgást okozott saját és a VR46-os csapat MotoGP-s pályafutásának mindössze tizenegyedik futamán.

A kifelé vezető körben Bezzecchi megközelítette a Rossi zászlót. Ezzel köszöntötte az otthoni televíziója előtt ülő csapattulajdonost, aki 2021 végén befejezi aktív pályafutását a motoros világbajnokságban. „Láttam az egyik sporttisztviselőt egy „Vale” zászlóval. Azonnal megálltam, és elloptam tőle a zászlót” – nevet Bezzecchi.

Bezzecchi dicsérete Rossinak: „Csak azt akartam, hogy lássa, hogy otthonról köszönöm meg neki. Ő volt a példaképem, és még mindig az. Sokat jelent számomra, hogy én lehetek az első versenyző, aki a csapatában a dobogón végez. Természetesen remélem, hogy ez így folytatódik. Szeretnék még sok ilyen eredményt adni neki a jövőben, mert egyszerűen megérdemli. A Vale nélkül most biztosan nem versenyeznék a WRC-ben.”

„A verseny hihetetlen volt” – lelkendezett Bezzecchi, és bevallotta: „Nem igazán tudtam, mire számítsak. Nem számítottam arra, hogy ilyen gyorsan tudok menni a lágy hátsó gumival.”

Bezzecchi mottója változó körülmények között

„Az edzésen a közepes gumikra koncentráltunk. De nem voltam különösebben gyors ebben. Ezért döntöttünk a puha mellett. Kockázatos volt, de Matteo meggyőzött arról, hogy meg tudom tenni a köröket ezen a gumin” – mondta a második helyezett.

Bezzecchinek kedvezett, hogy a versenytáv közepe táján enyhén esni kezdett az eső. „Mindig is jól éreztem magam a változékony körülmények között, még akkor is, ha valószínűleg a kevesek közé tartozom velük” – vigyorgott az újonc, elárulva, mi a mottója ilyen körülmények között: „Amíg az esőcseppektől nem fáj a nyakam, nem lassítok. „

Sőt, Bezzecchi gyorsabb volt a szitáló esőben a VR46-os Ducati GP21-esével, mint a vezető és későbbi győztes Francesco Bagnaia a gyári GP22-esével. Bezzecchi 0,4 másodpercre megközelítette. De nem tudta komolyan veszélyeztetni „Pecco” pánikszerű rajt-cél győzelmét.

Bezzecchi tovább növeli előnyét az újoncok között

Az első dobogós helyezésével Bezzecchi tovább növelte előnyét a 2022-es MotoGP-szezon újoncainak rangsorában. A VR46-os versenyző jelenleg 55 pontnál tart. Most már 37 pont az előnye a Ducati versenyzőtársával, Fabio Di Giannantonióval szemben. A Gresini csapat újonca viszont a 14. helyen végzett vasárnap, miután néhány órával korábban új csapattársával együtt új szerződést kapott 2023-ra.

Eközben Bezzecchi VR46-os csapattársa, Luca Marini kevésbé tudott mosolyogni Assenben. Valentino Rossi féltestvére a 17. helyen végzett, 30 másodperces hátránnyal, miután egy Joan Mirrel (Suzuki) való korai kontaktus után lemaradt a pontszerző helyekről. Az azt megelőző négy futamon Marini négyszer végzett az első 10-ben, legutóbb a Sachsenringen először még az első 5-ben is, így a VR46-os formagörbéje abszolút illik rá.

Bezzecchi volt az egyetlen VR46-os versenyző a dobogón vasárnap Assenben, de nem az egyetlen a VR46-os akadémiáról. A futamgyőztes Francesco „Pecco” Bagnaia egykor szintén a Valentino Rossi által alapított motorversenyzői iskolába járt. A Parc Ferme-ben Bagnaia és Bezzecchi szabadjára engedte örömét. Hétfőre Tavuliában egy partit hirdettek meg, ahol Rossi és Marini is jelen lesz.

Apropó, a Ducati GP21, amelyen Bezzecchi vasárnap megszerezte első dobogós helyezését MotoGP-pilótaként, pontosan az a motor, amellyel Bagnaia a 2021-es szezon utolsó futamain a világbajnoki második helyig jutott. A motor télen került át a VR46-hoz, ahol a csapat újoncának adták át.

Sok dicséret csapattársától, Luca Marinitől

Bezzecchi csapattársa, Marini egy jelenlegi GP22-esen ül. Bezzecchi dobogós helyezését Marini így kommentálta: „Természetesen ez fantasztikus. Még nem beszéltem vele, de tegnap és ma reggel is hosszasan beszélgettünk. Elmondta, mennyire szereti ezt a pályát.”

Minden szeretete ellenére Bezzecchi még soha nem állt dobogóra a kis kategóriákban Assenben. A királykategóriában rögtön az első próbálkozásnál bepótolta a lemaradását.

Marini eközben nemcsak Bezzecchi, hanem az egész VR46-os csapat számára is boldog: „A csapat számára ez természetesen nagyszerű eredmény. Ki kell élveznünk ezt a pillanatot. Csak gratulálni tudok az egész csapatnak ahhoz a hatalmas fejlődéshez, amit a szezon első futamaihoz képest elértünk.”