csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketballElső alkalom a 99ers számára: Chemnitz bejutott az Európa-kupa döntőjébe

Első alkalom a 99ers számára: Chemnitz bejutott az Európa-kupa döntőjébe

A szászországi Bundesliga-klub története során először jutott európai kupadöntőbe. A Niners egy héttel ezelőtt Bilbaóban aratott 98:73-as győzelmével tette le az alapkövet

A Niners Chemnitz a klub történetében először jutott be az Európa-kupa döntőjébe. Bár a szászországi klub szerdán 73:82 (36:39) arányban kikapott a Bilbao Basket otthonában, a baszkföldi első mérkőzésen aratott 98:73-as győzelmével már megalapozta a döntőbe jutást. A döntőben a német bajnokság második helyezettje a török Bahcesehir Koleji isztambuli csapatával találkozik. Az első mérkőzésre április 17-én Chemnitzben, a visszavágóra április 24-én Törökországban kerül sor.

Wesley van Beck, Kaza Kajami-Keane (egyenként 12), Jeff Garrett (11), Tylor Ongwae és Ousman Krubally (egyenként 10) szerezte a legtöbb pontot a Ninersnek az elődöntő hazai mérkőzésén. A vendégek sikerében Melvin Pantzar (15), Kristian Kullamae (14), Keith Hornsby (11), Trygvvi Hlinason és Thijs de Ridder (egyenként 10) játszotta a legnagyobb szerepet.

Bár a hazaiak hamar 0:4-es hátrányba kerültek (2:00), hat perc után 14:9-es előnyt építettek ki, amely kezdetben 29:24-ig (12:00) tartott. A spanyolok azonban nem adták fel, és a szünetben már három ponttal vezettek. A hazaiak azonban 53:47-nél (27:00) már előzetesen eldöntötték ezt a párharcot, majd megnyugodtak

Niners Chemnitz – Bilbao Basket 73:82 (36:39)

A Chemnitz legjobbjai: Van Beck (12 pont), Kajami-Keane (12), Garrett (11), Ongwae (10), Krubally (10).
Bilbao legjobbjai: Pantzar (15), Kullamae (14), Hornsby (11), De Ridder (10), Hlinason (10).
Első szakasz: 98:73