понеделник, май 6, 2024
HomeBasketballПърва победа за 99ers: Хемниц стига до финала на Купата на Европа

Първа победа за 99ers: Хемниц стига до финала на Купата на Европа

За първи път в историята на клуба клубът от Бундеслигата на Саксония достигна до финал на Купата на европейските шампиони. Деветнайсетокласниците положиха основния камък с победата си с 98:73 в Билбао преди седмица

Ниерите от Кемниц достигнаха до финала на Купата на Европа за първи път в историята на клуба си. Въпреки че клубът от Саксония загуби у дома от Билбао Баскет със 73:82 (36:39) в сряда, той вече бе положил основите за достигане до финала с победата с 98:73 в първия етап в Страната на баските. На финала вицешампионът в германското първенство ще се изправи срещу турския отбор Бахчешехир Колежи от Истанбул. Първият мач ще се проведе на 17 април в Кемниц, а вторият – на 24 април в Турция.

Уесли ван Бек, Каза Каями-Кийн (по 12), Джеф Гарет (11), Тайлор Онгвае и Усман Крубали (по 10) отбелязаха най-много точки за „деветките“ в домакинския полуфинален мач. Най-голяма роля за успеха на гостите изиграха Мелвин Панцар (15), Кристиан Куламае (14), Кийт Хорнсби (11), Трюгви Хлинасон и Тийс де Риддер (по 10).

Въпреки че домакините бързо изостанаха с 0:4 (2:00), след шест минути те изградиха преднина от 14:9, която първоначално продължи до 29:24 (12:00). Испанците обаче не се предадоха и на почивката бяха с три точки аванс. Все пак домакините бяха взели предварително решение в този двубой при 53:47 (27:00) и след това се успокоиха

Niners Chemnitz – Bilbao Basket 73:82 (36:39)

Най-добрият реализатор за Кемниц: Ван Бек (12 точки), Каями-Кийн (12), Гарет (11), Онгвае (10), Крубали (10)
Най-добри реализатори за Билбао: Панцар (15 точки), Куламае (14 точки), Хорнсби (11 точки), Де Риддер (10 точки), Хлинасон (10 точки)
Първа част: 98:73