szombat, április 27, 2024
HomeEsportseLigue 1: A Lorient a döntő visszavágóján ünnepli második bajnoki címét

eLigue 1: A Lorient a döntő visszavágóján ünnepli második bajnoki címét

Az FC Lorient az eLigue 1 győztese és sorozatban másodszor is francia bajnok. A döntőben 2021 visszavágója következett – két testvérrel a reflektorfényben.

A bretagne-i klub már a klubbajnokság csoportkörét is az élen zárta: a Lorient hét győzelmet aratott és kettőt veszített kilenc ellenfelével szemben, 21 pontjának köszönhetően pedig a tabella élén állt – három ponttal megelőzve az Olympique Marseille-t. Ez az eredmény mindkét csapat számára az elődöntőbe jutást jelentette.

A fölény a kieséses szakaszban is folytatódott. A Lorient az első negyeddöntő győztes Paris Saint-Germainnel, a Marseille az OSC Lille-lel találkozott. Mindkét meccs 3:2-re ment a favoritoknak a best-of-five formátumban, a Lorient és Marseille közötti álomdöntő tökéletes volt – a 2021-es visszavágó is.

A döntő családi ügy lesz

Közel volt a meccs akkoriban, és a nyugati franciák 3:2-re nyerték meg a bajnoki címet. A következő évi döntés valamivel kevesebb izgalmat tartogatott, bár ezúttal négy győzelemre is szükség volt a legjobb hét közé jutáshoz. A versenyrendszer szerint először az egyesben kellett két játékot játszani, majd két játékot a párosban.

A Lorient részéről Julien ‘Fouma’ Perbal és Leandro ‘LJRPeixoto’ Peixoto versenyzett, a Marseille Samy ‘Samylumine’ Bakhti-t és Diogo ‘DPeixoto7’ Peixoto-t küldte versenybe. Különösen robbanásveszélyes: ‘LJRPeixoto’ és ‘DPeixoto7’ valójában testvérek, az első egyéni párbajban közvetlenül találkoztak – a döntő családi ügy lett.

Lorient fölénye az egyenlítés után 2vs2

A fiatalabbik testvér pedig lenyűgöző teljesítményt nyújtott: „LJRPeixoto” erős teljesítményének köszönhetően 3:1-re vezette a Lorient-t, majd „Fouma” és „Samylumine” következett. A mérkőzésen 120 perc után 1-1 volt az állás, de a büntetőpárbajban a Marseille képviselője 4-2-re győzött, így az összesített állás kiegyenlítődött.

A harmadik és negyedik mérkőzést párosban játszották, és két szoros győzelemmel (1:0 és 2:1) a Lorient az ötödik mérkőzésen megszerezte első meccslabdáját. És természetesen a mérkőzés ismét ‘LJRPeixoto’ és ‘DPeixoto7’ között zajlott. A nyomás az Olympique idősebb testvérén volt, amely nem engedhetett meg magának még egy vereséget.

Késői 2-1-es győzelemmel megdöntötték a back-to-back címeket

A kezdés nagyon rosszul sikerült Diogo számára: már tizenegy perc után ismét hátrányba került. A 23 éves játékos azonban ellenállt a vereséggel fenyegető veszélynek, és nem sokkal később egyenlített. A mérkőzés egészen az utolsó szakaszig kiegyenlített maradt, és egyik Peixoto sem került látható előnybe.

A 82. percben ‘LJRPeixoto’ szerencsésen lőtt, de ‘DPeixoto7’ nem tudta korrigálni az 1:2-t. Néhány pillanattal a végső sípszó előtt ismét elbukott a Lorient szakemberének kapusán, nem sokkal később pedig biztossá vált a címvédés. Diogo megrázottnak tűnt az elszalasztott eLigue 1 győzelem miatt, de szívélyesen gratulált testvérének.

Az FC Lorient az első klub, amely egymás után kétszer nyerte meg a francia FIFA-bajnokságot. A „Fouma” és az „LJRPeixoto” a csoportkörben, az elődöntőben és a döntőben is bizonyította fölényét. És ha a bretagne-i klub meg tudja tartani a duót az Atlantide Wave szervezetből, akkor semmi sem áll a 2023-as harmadik próbálkozás útjába.