szombat, május 18, 2024
HomeMotorsportsAndrea Iannone: Már a szezon közben visszavonult volna, ha nem lett volna...

Andrea Iannone: Már a szezon közben visszavonult volna, ha nem lett volna sikeres

Az erős visszatérés után Andrea Iannone új célt tűzött ki maga elé a szezonra, és egyértelművé tette, hogy visszavonult volna, ha rosszul teljesít

A korábbi MotoGP-pilóta Andrea Iannone versenyzői visszatérése eddig nagyon jól sikerült. A 2024-es WSBK-szezon kezdetétől kezdve Iannone dobogós helyezésekért küzdött és lehetséges győzelmekért kaparászott, annak ellenére, hogy négy éve nem versenyzett.

A most 34 éves versenyző 2019 novemberében indult utoljára a MotoGP-ben, mielőtt a lavina lezúdult rá. Egy pozitív doppingteszt ugyanis tönkretette a tehetséges olasz MotoGP-karrierjét. Néhány nehéz év következett, de „The Maniac” tavaly télen visszatért.

A Superbike-világbajnokság ausztráliai szezonjának kezdetén Iannone egyértelművé tette, hogy a négyéves kényszerszünet alatt sem veszítette el tehetségét. Iannone úgy motorozott, mintha sosem lett volna távol, és vezető kilométereket gyűjtött a legelső Superbike-futamán

Andrea Iannone: „Nem folytattam volna, ha a 15. helyen végzek „

A jó eredmények nagy megkönnyebbülést jelentettek. „Ha nem lettem volna versenyképes, nem folytattam volna a bajnokságban” – mondta Iannone. „Volt egy világos elképzelésem, amikor idejöttem. Nem folytattam volna, ha a P15 körül lettem volna. Akkor egy fiatal versenyzőnek kellett volna átvennie a helyem.”

A szezon kezdete előtt nem volt egyértelmű, hogy mit várhatunk Iannonétól. A GoEleven csapat Philipp Öttllel ünnepelhetett néhány top8-as eredményt, de az elmúlt két évben soha nem harcolt a dobogóért. Ez azonban megváltozott Iannone-val

A WSBK újonc új szezoncélt tűzött ki maga elé 2024-re

Az idei szezon első három WSBK-s hétvégéje után Iannone felülvizsgálta idei célját: „Az eredeti szezoncélunk a top 10 volt. De most már nem a top 10 a fő célunk. Erre rájöttünk. „

„Most már tudjuk, hogy szinte minden versenyen az első 5-ben tudunk harcolni. Az az érzésem, hogy nyerhetünk. És meg is fogjuk próbálni” – mondta a Ducati versenyzője, hangsúlyozva: „A győzelem lehetséges!”

A Phillip Islanden, Barcelonában és Assenben eltöltött hétvégék után Iannone a P6. helyen áll a versenyzők tabelláján, pontegyenlőségben honfitársával, Andrea Locatellivel (Yamaha). Ez azt jelenti, hogy Iannone jelenleg a legjobb nem gyári versenyző az összesített tabellán.

Amennyiben a világbajnok Alvaro Bautista (Ducati) úgy dönt, hogy a szezon végén visszavonul, valószínűleg Iannone lesz az Aruba-Ducati csapat első számú jelöltje. Az olasz média azonban Iannonét a BMW