péntek, március 29, 2024
HomeBasketballEgyetlen előny sincs: a Bayern elrontotta az Euroliga-indulást

Egyetlen előny sincs: a Bayern elrontotta az Euroliga-indulást

Az FC Bayern München kosárlabdázói elvesztették a szezon első Euroliga-mérkőzését. Csütörtökön a német bajnoki címvédő 62:74 (34:40) arányban kikapott a török élvonalbeli Fenerbahçe Isztambultól. A Bundesliga kosárlabdacsapata egyszer sem állt az élre.

A házigazdák támadásban küszködtek: az első öt támadásból négy labdavesztéssel végződött, hat perc után mindössze hat pontot szereztek a müncheniek. De a kispados játékosok visszahozták a Bayernt. Az isztambuli vendégek előnyben voltak a kosár közelében, a második negyedben 13 pontra elhúztak, a nagyszünetben pedig 40:34-re vezettek.

Othello Hunter (18 pont) és Nick Weiler-Babb (12) 44:48-ra hozta vissza a Bayernt a harmadik negyedben, de a Fenerbahçe ismét elhúzott. Több mint négy percig pont nélkül maradtak a müncheniek. A záró játékrészben továbbra is a vendégek irányították a játékot, és három perccel a vége előtt már 20 pontos különbséggel elhúztak.

Pénteken az Euroligában második német csapatként lép pályára az Alba Berlin. A regnáló német bajnok ezután a Partizan Belgrádot fogadja.