hétfő, június 3, 2024
HomeBasketballEgyértelmű győzelmet aratott az Alba Berlin a Kasan ellen

Egyértelmű győzelmet aratott az Alba Berlin a Kasan ellen

Az Alba Berlin a héten két orosz klub elleni Euroliga-mérkőzés előtt áll: az első meccset hazai pályán játszotta az Unics Kasan ellen, amely a mostani szezonban meglepetést tudott okozni – Berlinben viszont harc nélkül kapott ki.

Sorozatban elszenvedett négy vereség után a Bundesliga kosárlabdacsapata szerdán 81:53 (36:26) arányban nyert az orosz élvonalbeli Unics Kaszan otthonában. Az Albának ez volt a hetedik győzelme 22 mérkőzésen. Az 1600 néző előtt játszó Berlin legjobb berlini pontszerzői Maodo Lo 16, valamint Jaleen Smith 14 ponttal voltak.

A német bajnoktól lábsérülés miatt továbbra is hiányzott a gólkirály Marcus Eriksson. Kezdettől fogva intenzív játék alakult ki, amelyben mindkét védősor dominált. Az Albának majdnem három és fél perc kellett ahhoz, hogy a csapatkapitány Luke Sikma megszerezze csapata első pontjait.

Kasan azonban nem teljesített jobban, és sok dobást elhibázott. Az első félidőben a rájátszásért küzdő csapatnak egyetlen távoli dobás sem sikerült – tizenegy próbálkozásból. A berlinieknek azonban a nagyon agilis orosz védelem ellen is nehéz volt jó dobóhelyzeteket találniuk. De többször is betaláltak, és ez elég volt ahhoz, hogy időnként tizenegy ponttal (28:17) vezessenek.

A térfélcsere után a berliniek még védekezésben is fel tudtak javulni, és újra és újra megállították a vendégek támadásait. A harmadik negyedben Kasan mindössze kilenc pontig jutott, az Alba pedig időnként 23 pontra elhúzott (53:30). Ez volt az előzetes döntés, mert a berliniek a végsőkig nem hagyták, hogy ezt a vezetést elvegyék tőlük.

Ulm kikap az Eurocupban

Az

Ulm 79:89 (44:42) arányban kikapott az olasz Reyer Velence otthonában, ennek ellenére a B csoportban 6:6 győzelemmel áll a legjobb 16 között. Mindkét csoport legjobb nyolc csapata az előselejtezőt követően a kieséses szakaszba jut. Az ulmi csapat gyengén kezdett, és tíz perc után 14 pontos hátrányban volt. A második fordulóban azonban a vendégek egyértelmű javulást mutattak. Az amerikai Semaj Christon és Jaron Blossomgame duó vezetésével a német klub a szünetre megfordította a mérkőzést, és 44:42-es vezetéssel vonult az öltözőbe. Ahogy az első negyedórában, úgy a térfélcsere után sem mutatkozott jó formában az Ulm. Az eredmény 30 perc után: 67:58 Velencének. Jaka Lakovic edző csapata nem tudta behozni ezt a hátrányt. Az ulmi csapat legeredményesebb pontszerzője Sindarius Thornwell volt 21 ponttal.

Europe Cup: Crailsheim reménykedhet a negyeddöntőben

A Hakro Merlins Crailsheim eközben továbbra is reménykedhet abban, hogy bejut az Európa-kupa negyeddöntőjébe. A Bundesliga-klub szerdán 79-69-re (48-36) nyert a belga Antwerpeni Óriások otthonában, és 2-2 győzelemmel a harmadik helyen áll a J csoportban. Az első két csapat kvalifikálja magát a kieséses fordulóba. A német csapat legjobb pontszerzője TJ Shorts volt 23 ponttal. Sebastian Gleim edző csapata legkésőbb az erős második negyed után (31:21) uralta a mérkőzést. A vendégeknek újra és újra sikerült gyorsan befejezniük a belgák jó szakaszait. A crailsheimiek tehát a térfélcsere után sem adták ki a kezükből a vezetést, és megszerezték második győzelmüket az Európa-kupa második csoportkörében.