петък, май 10, 2024
HomeBasketballКатегорична победа за Алба Берлин срещу Касан

Категорична победа за Алба Берлин срещу Касан

Алба Берлин има два мача в Евролигата срещу руски клубове тази седмица: Първият мач беше у дома срещу Уникс Касан, който успя да поднесе изненада през настоящия сезон – но падна без бой в Берлин.

След четири поредни поражения в горната дивизия баскетболният отбор на Бундеслигата спечели с 81:53 (36:26) у дома срещу руския първенец Уникс Касан в сряда. Това беше седмата победа на Алба в 22 мача. Най-добрите играчи на Берлин пред 1600 зрители бяха Маодо Ло с 16 точки и Джейлин Смит с 14 точки.

Немските шампиони все още не разполагаха с най-добрия си голмайстор Маркус Ериксон заради контузия на крака. От самото начало се разви напрегната игра, в която и двете защитни линии доминираха. Алба имаше нужда от почти три минути и половина, преди капитанът Люк Сикма да отбележи първите точки за своя отбор.

Касан обаче не се справи по-добре и пропусна много хвърляния. През първото полувреме претендентите за участие в плейофите не успяха да направят нито едно хвърляне от разстояние – при 11 опита. Въпреки това берлинчани също трудно намираха добри позиции за хвърляне срещу много подвижната руска защита. Но те вкарваха по-често и това им беше достатъчно, за да водят с единадесет точки (28:17) на моменти.

След смяната на полетата берлинчани дори успяха да подобрят защитата си и отново и отново спираха атаките на гостите. През третата четвърт Касан реализира само 9 точки, а Алба успя да се откъсне на моменти до 23 точки (53:30). Това беше предварителното решение, защото берлинчани не позволиха да им бъде отнета тази преднина до края.

Ulm губи в Еврокъп

Ulm загуби от италианския клуб Reyer Venice със 79:89 (44:42) и въпреки това е на път да се класира за последния 16-и кръг с рекордните си 6:6 победи в група В. Най-добрите осем отбора от двете групи ще достигнат до елиминационния кръг след предварителния кръг. Отборът на Улм започна слабо и след десет минути изоставаше с 14 точки. Във втория кръг обаче гостите показаха явно подобрение. Водени от американското дуо Семай Кристън и Джарон Блосомгейм, германските играчи обърнаха мача до почивката и се прибраха в съблекалнята с преднина от 44:42. Както и през първата четвърт, Улм не се представи в добро състояние след смяната на страните. Резултатът след 30 минути: 67:58 за Венеция. Отборът на треньора Яка Лакович не успя да навакса този дефицит. Най-резултатен за отбора от Улм беше Синдариус Торнуел с 21 точки.

Europe Cup: Crailsheim може да се надява на четвъртфинал

Междувременно Hakro Merlins Crailsheim може да продължи да се надява на място в четвъртфиналите на Купата на Европа. В сряда клубът от Бундеслигата спечели със 79-69 (48-36) при белгийския Giants Antwerp и заема трето място в група J с баланс 2-2 победи. Първите два отбора се класират за нокаутния кръг. Най-резултатен за германския отбор беше Ти Джей Шортс с 23 точки. Отборът на треньора Себастиан Глейм доминираше в мача най-късно след силната втора четвърт (31:21). Отново и отново гостите успяваха бързо да прекратят добрите фази на белгийците. Отборът на Крайлсхайм не изпусна преднината си след втората четвърт и спечели втората си победа във втората групова фаза на Купата на Европа.