csütörtök, május 9, 2024
HomePremier LeagueDupla alumínium-katasztrófa: a ManCity pontokat veszített a címvédésben

Dupla alumínium-katasztrófa: a ManCity pontokat veszített a címvédésben

A Crystal Palace ellen pontokat veszített a címvédésben a Manchester City, így szerdán egyetlen pontra zsugorodott az előnye az üldöző Liverpool előtt. Több nagy lehetőség ellenére sem sikerült gólt szereznie a ligaelsőnek a mélységi londoniak ellen.

Palace edzője, Patrick Viera csapata csere nélkül lépett pályára a Wolverhampton Wanderers ellen 2-0-ra megnyert idegenbeli mérkőzésen. Pep Guardiola viszont hat változtatást eszközölt a Sporting Lisszabon elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján elért 0-0-s döntetlenhez képest: Egan-Riley, Zinchenko, Fernandinho, Gündogan, Sterling és Jesus helyére Cancelo, Walker, Rodrigo, De Bruyne, Mahrez és Grealish került.

A londoni Selhurst Parkban lassan indult a mérkőzés. A Palace mélyen állt, de az utolsó harmadban erősen védekezett, így a Polgároknak eleinte nem sok esélyük maradt. Nyolc perc elteltével Walker volt az, aki egy távoli lövéssel először tudott veszélyt teremteni. Nem sokkal később azonban a hazaiak is játékba lendültek, és Olise révén meg is volt az első nagy lehetőségük. A 20 éves játékost az ex-Mainz Mateta hozta helyzetbe, és egy külsővel alig kerülte el a kaput (13.).

Az első félidő hajrájában azonban egyre erősebb lett a ManCity: előbb a középhátvéd Stones lövése ment csak el a kapu mellett (19.), majd De Bruyne teremtett veszélyt külsővel (26.). Az eddigi legnagyobb esélyt a balhátvéd Cancelo adta, aki egy távoli lövéssel a kapufát találta el (28.). Ezután a középpályás Zaha előtt adódott a Palace legveszélyesebb lehetősége távolról, de lövése csak a kapu mellé szállt (38.), így a szünetben 0-0 maradt az állás.

Kouyaté az első nagy lehetőséggel – majd a kapufa véd és Guaita

A második félidőben nagyjából ugyanaz volt a kép, mint az elsőben: a vendégeké volt szinte az egész játék, a Sasok pedig védekezésben jól helyezkedtek és kontratámadásokra leselkedtek. A második félidő első veszélyes helyzetét a hazaiak alakították ki. Kouyaté az ötméteresről fejelt a kapuba, de nem tudott nyomást gyakorolni a labdára, így a Polgárok nem kaptak büntetést a figyelmetlenségükért (51.). Ezt követően azonban ismét csak a City játszott, és De Bruyne-nak volt a meccs legnagyobb lehetősége. A 30 éves belga remekül szabadított fel a büntetőterületen belül, és csak kevéssel kerülte el a kapufát. A kipattanó Mahrezhez került, aki az első érintéssel fejelt, és a remekül reagáló Guaitában találta meg mesterét (57.).

Ez a lehetőség maradt a mérkőzés legnagyobb és utolsó jó esélye. A házigazdák beékelődtek a védelembe, és minden labdáért megküzdöttek. Úgy tűnt, hogy a Citynek nincsenek ötletei, és be kellett érnie a büntetőterületre tartó magas labdákkal, amelyek igazi „kilences” nélkül nem találtak gazdára. Az átütőerő hiánya ellenére Pep Guardiola nem volt hajlandó változtatni, a Palace pedig életben tudta tartani a 0-0-s eredményt, és a szezonban második, a listavezető elleni találkozóján is veretlen maradt.

A Polgárok előnye a mérkőzés után már négy pont az üldöző Liverpool előtt, ez az előny azonban a Vörösök szerdai, Arsenal elleni pótmérkőzése után egy pontra csökkenhet. Egyszer a különbség tizenegy pont volt. A Palace továbbra is ötödik a tabellán, és jövő szombaton 16 órakor az Everton FC-vel találkozik az FA-kupa negyeddöntőjében. A Manchester City a Southampton FC-t fogadja.