неделя, май 12, 2024
HomePremier LeagueДвойна алуминиева катастрофа: Ман Сити губи точки в надпреварата за титлата

Двойна алуминиева катастрофа: Ман Сити губи точки в надпреварата за титлата

Манчестър Сити губи точки в надпреварата за титлата срещу Кристъл Палас, като в сряда намали преднината си пред преследвача Ливърпул само на една точка. Въпреки няколкото чудесни възможности лидерите в лигата не успяха да отбележат гол срещу дълбоките лондончани.

Треньорът на Палас Патрик Виера влезе в игра без промяна за победата с 2:0 като гост на Уулвърхемптън Уондърърс. От друга страна, Пеп Гуардиола направи шест промени в сравнение с равенството 0:0 в последния 16-и мач от Шампионската лига срещу Спортинг Лисабон: Игън-Райли, Зинченко, Фернандиньо, Гюндоган, Стърлинг и Жезус бяха заменени от Кансело, Уокър, Родриго, Де Бройне, Махрез и Грийлиш.

Мачът на „Селхърст Парк“ в Лондон започна бавно. Палас стоеше дълбоко, но се защитаваше силно в последната третина, оставяйки „гражданите“ да играят малко в началото. След осем минути Уокър с удар от дистанция за първи път успя да създаде малка опасност. Малко след това обаче домакините също се включиха в играта и имаха първата си сериозна възможност чрез Олизе. 20-годишният футболист бе подготвен от бившия играч на Майнц Матета и за малко не уцели вратата с външен удар (13-и).

В хода на първото полувреме обаче МанСити ставаше все по-силен: първо, удар на централния защитник Стоунс за малко не попадна във вратата (19-и), а след това Де Бройне създаде опасност с изстрела си от външната страна (26-и). Но най-добрият шанс до момента имаше левият защитник Кансело, който удари гредата с далечен удар (28). След това полузащитникът Заха имаше най-опасния шанс за Палас да стреля от разстояние, но ударът му мина встрани от вратата (38-ата минута) и на почивката резултатът остана 0:0.

Куяте с първия страхотен шанс – след това постът спасява и Гуаита

Картината през второто полувреме беше почти същата като през първото: гостите имаха почти цялата игра, а Орлите се защитаваха добре и дебнеха на контраатака. Домакините създадоха първата опасна ситуация през второто полувреме. Куяте стреля с глава от петметровата зона, но не успя да упражни натиск върху топката, така че „гражданите“ не бяха наказани за небрежността си (51). След това обаче отново игра само Сити и Де Бройне имаше най-добрия шанс в мача. 30-годишният белгиец бе отлично освободен в наказателното поле и за малко не уцели вратата. Отскокът стигна до Махрез, който завърши с първото докосване и намери своя учител в блестящо реагиралия Гуаита (57-и).

Тази възможност щеше да остане най-големият и последен добър шанс в играта. Домакините се бяха окопали в защита и се бореха за всяка топка. На Сити сякаш им липсваха идеи и трябваше да се задоволяват с високи топки в наказателното поле, които не намираха приемници без истинска „деветка“. Въпреки тази липса на проникване Пеп Гуардиола отказа да направи промени и Палас успя да запази резултата 0:0 и да остане непобеден във втората си среща срещу лидерите в лигата този сезон.

Гражданите вече имат четири точки преднина пред преследвача Ливърпул след мача – предимство, което може да се свие до една точка след мача на „червените“ срещу Арсенал в сряда. В един момент разликата е била 11 точки. Палас остава на пето място в таблицата и се изправя срещу Евертън в четвъртфиналите на Купата на Англия следващата събота в 16:00 ч. Манчестър Сити е домакин на ФК Саутхемптън по едно и също време.