péntek, május 3, 2024
HomeMotorsportsDTM kvalifikáció Spa 1: Porsche az első sorban, a DTM listavezető messze...

DTM kvalifikáció Spa 1: Porsche az első sorban, a DTM listavezető messze lemaradva

Első DTM pole-ja az SSR Porsche pilótájának, Dennis Olsennek, aki megelőzte márkatársát, Thomas Preininget: Lucas Auer harmadik, címvédő riválisai botladoznak

Előre eső a szombati DTM kvalifikáción Spa-Francorchamps-ban – és a Porsche lecsap a nagy tapadású 911 GT3 R-rel: Dennis Olsen, az SSR pilótája 2:30.488-as idővel megszerezte első DTM pole pozícióját a Bernhard márkatársa, Thomas Preining előtt, aki 0,146 másodperccel maradt el a tempótól

Mi volt a norvégok titka? „Talán ma jó lábbal keltem fel” – viccelődött a ‘ran.de’-nek. „Nem, őszintén szólva a csapat jó autót épített nekem. Felébredtünk, és láttuk, hogy nagy az esélye az esőnek. És mi határozottan elvégeztük a feladatunkat.”

Olsen szerint a verseny, ahol az időjárás-előrejelzés szerint eső is lehet, most egy „kihívás lesz. „

Rádiós problémák Auerrel: „Egy kicsit vak voltam „

Ez a kiszámíthatatlan helyzethez is kapcsolódik: „Az időjárás bizonytalannak tűnik. Ma reggel nagyon sok eső esett, mostanra elállt. Ez nagy hatással van a pályára a guminyomás tekintetében. A gumiabroncsok számára biztosan nehéz lesz, ha kiszárad. Ekkor lép a játékba a stratégia. Remélhetőleg jó döntést hozunk.”

A harmadik helyet a Winward Mercedes pilótája, Lucas Auer szerezte meg, aki 0,146 másodperccel maradt el a tempótól. „Ez egy jó kvalifikáció volt” – mondta az osztrák boldogan a ‘ran.de’-nek. „De egy kicsit bosszús vagyok, mert rádiós problémáink vannak. És ilyen körülmények között nagyon fontos, hogy a megfelelő időben a megfelelő helyen legyél. Egy kicsit vak voltam. „

Auer a gumiabroncsok betörésére is figyelmeztet

Ha a versenyen felszáradna az eső, mint a kvalifikáció utolsó perceiben, Auer is figyelmeztet a lehetséges gumiproblémákra: „Ez nagyon brutális volt. A gumik maximum egy kört bírnak ki, utána pedig őrülten leesnek.” Tehát – mondja – ki kell találni valamit a légnyomás és a gumiabroncsok védelme tekintetében.

Auer számára azonban bejött a kvalifikáción, hiszen a bajnokság harmadik helyezettje a harmadik rajtkockával újabb pontot szerzett, míg címvédő riválisai nem tudtak az élen végezni.

Csak 22. hely: tanácstalanság a DTM-et vezető van der Linde számára

A

DTM vezetőjének, Sheldon van der Lindének a Schubert-BMW-vel 2,650 másodperces hátránnyal a 22. helyre kellett beérnie, de ezzel csak két pozícióval maradt le üldözője, Mirko Bortolotti mögött a Grasser-Lamborghinivel. A dél-afrikai mégis tanácstalan volt. A ‘ran.de’ kérdésére, hogy miért van ennyire lemaradva, így felelt: „Ha tudnám a választ, valószínűleg elöl lennék. „

Mégis utal arra, hogy a körülmények nem voltak ideálisak az M4 GT3 számára, hiszen a legjobb BMW-pilóta, a 17. helyen álló Marco Wittmann is 1,774 másodperccel maradt le. „A BMW ma egyszerűen nem működött” – mondta van der Linde. „Valahogy nem volt első tengelyem, nagyon alulkormányzott voltam.”

Az első próbálkozás után még rosszabbul álltak a dolgok: „Ott voltam utolsó harmadikként, vagy valami ilyesmi” – mondta a Schubert-BMW pilótája. „És a második futamon az új gumikkal sem ment előre. Fogalmam sincs, mi folyik itt. Csalódott vagyok.”

Az egyetlen pozitívum: „Jó, hogy Mirko is hátul van” – mondja van der Linde a bajnokságra – és első üldözőjére – tekintve. És reméli, hogy legalább a versenyen száraz körülmények lesznek: „Mert azt gondolom: ha megint esik, akkor messze lemaradunk. „

Rast két helyet javít a lefokozás miatt

A van der Lindénél és Bortolottinál valamivel jobban szerepelt – a második legjobb Lamborghini-pilóta Clemens Schmid mögött a 19. helyen – az Abt Audi pilótája, Rene Rast, aki negyedik a bajnokságban, és a tizenegyedik helyen végzett a kvalifikáción.

A Winward-Mercedes pilótája, David Schumacher és a GruppeM-Mercedes versenyzője, Maro Engel visszaminősítése miatt, akiket a Nürburgringen történt ütközések miatt egyenként öt rajtpozíciót rontottak vissza, és a tizenegyedik és tizenkettedik helyről indulnak, Rast a kilencedik helyre lép előre.

A nürburgringi győztes és a HRT-Mercedes pilótája, Luca Stolz, aki szintén még esélyes a bajnokság ötödik helyén, szintén nem igazán végzett az élen, a 15. helyen. A kvalifikációt félidőben megszakította az Abt Audi pilótája, Kelvin van der Linde megpördülése, aki a Pouhon kanyarban megpördült.

Kelvin van der Linde szerencséje a pörgés után

„Ez a fehér vonal fel van festve – és ha egyszer áthajtasz rajta, már nincs tapadásod” – írta le az esetet a ‘ran.de’-nek. „Megvártam a vontatót, és hála Istennek nem volt piros zászló. Különben akkor is törölték volna a körömet.”

Race director Scot Elkins azonban egy teljes pályát érintő sárga jelzésnél hagyta abba, és az Audi kihúzódott a kavicságyból, hogy folytassa az ülést. A dél-afrikai végül a legjobb Audi pilótaként a nyolcadik helyen végzett.

„A középmotoros autók közül mi jöttünk át a legjobban” – nem volt elégedetlen Sheldon van der Linde testvére – utalva arra, hogy az Audi, a Lamborghini és a Ferrari nem feltétlenül volt előnyben ilyen körülmények között.

A kvalifikáció végén a Rosberg-Audi pilótája, Dev Gore is megpördült, ami azt jelentette, hogy az utolsó másodpercekben nem javultak az idők. A verseny rajtja 13:30-kor lesz.