péntek, március 29, 2024
HomeBasketballCurry teljesít: A Golden State Warriors hetedszer is NBA-bajnok

Curry teljesít: A Golden State Warriors hetedszer is NBA-bajnok

A Golden State Warriors hetedszer is NBA-bajnok! A szupersztár Stephen Curry 103-90-es győzelemre vezette csapatát Bostonban péntek este. Ezzel a Dubs 4-2-re vezet a döntő sorozatban.

„Let’s go Celtics” visszhangzott a hangulatos TD Gardenben az első perctől kezdve. A Celtics a falnak háttal állt, és két győzelemre volt szüksége zsinórban, ezért a pályán lévő energiát kihasználva rendkívül lendületesen kezdett, és egy 14-2-es futással felpezsdítette a közönséget. A Warriors megingott, de azonnal visszajött több sikeres húzással. És: a vendégek zsinórban szerzett tizenegy pont után 27:22-vel fejezték be az első negyedet, és elszívtak némi energiát a fergeteges csarnokból.

21:0 a Warriors futása

A Warriors egy 21-0-s futással növelte előnyét, ilyen magas futásra 50 éve nem volt példa a döntőben, és folyamatosan megmutatta a tapasztalatát. A szünetig ismét elsősorban a fordítások (13) jellemezték a fehér mezes kelták támadójátékát, míg a San Franciscó-i vendégek saját magukat játszották ki, és több vállra fektették a gólszerzést.

Curry, Thompson, Wiggins és Poole is tíz vagy annál több pontot szerzett az első két negyedben – végül az ideges hazaiak 15 pontos hátrányba kerültek a 24. perc után.

Celtics nem védi ki a hárompontost

„A szezon a tét, de még van egy félidőnk” – mondta Ime Udoka, a Boston edzője, aki reméli, hogy a szünet után megfordul a mérkőzés. A nagyszünet utáni első hárompontos azonban a vendégeké lett, Draymond Green egy szögletből talált be. Bár a Celticnek Al Horford személyében időnként volt mit kontráznia, a hazaiaknak egyáltalán nem sikerült kivédeniük a Dubs hárompontosait. Miután Curry mély találata a „belvárosból” 72:50-re, a házigazdák edzője kénytelen volt időt kérni. Valamin gyorsan változtatni kellett, hogy az NBA rekordbajnoka (17 bajnoki cím, a Lakersszel együtt) ne mehessen kora nyári szünetre.

A kölykök nyitva hagyják az ajtót Boston előtt

Egy kicsit jobb lett, és a Golden State is adott esélyt a Celticsnek, hogy visszajöjjön a meccsbe. A Boston támadójátéka azonban egyáltalán nem ment zökkenőmentesen, még a topsztár Jayson Tatum sem volt játékban ebben a szakaszban. A Celtics azonban visszavette a meccsbe a lábát, valahogy támadásban beverekedte magát, és kihasználta a vendégek hibáit, akik már alig találtak be valamit. Furcsa döntő volt, mindkét csapat ideges volt. A Celtics egy 15:2-es rohammal fordított, a negyed végén már csak 66:76 volt az állás hazai szempontból.

Curry teljesít: A Golden State megszerezte hetedik bajnoki címét!

Az

Boston a záró játékrészben is megkapta a maga lehetőségeit, mivel a Warriors továbbra sem tudta felvenni a ritmust támadásban. De a Celtics azon az estén egyszerűen nem tudta összeszedni a játékát, hogy megnyerjen egy ilyen döntő fontosságú mérkőzést a döntő sorozatban. És míg az egyik sztár szállította Curry személyében, aki végül 34 ponttal zárt, addig a másik sztár, Tatum (mindössze 13 pont) jéghideg volt. A Dubs ügyesen csinálta, és újra és újra tudta, hogyan kell csírájában elfojtani a Kelták minden rövidke reményét. A vége 103:90 lett a San Franciscó-i vendégek javára, akik így hetedik NBA-győzelmüket szerezték meg.