csütörtök, március 28, 2024
HomePremier LeagueCsak 1:1 a Spurs ellen: a Liverpool megbotlott a bajnoki versenyfutásban

Csak 1:1 a Spurs ellen: a Liverpool megbotlott a bajnoki versenyfutásban

A Liverpool FC visszaesést szenvedett a Premier League bajnoki versenyfutásában. A Vörösök a folyamatos nyomás és a fölényes játék ellenére sem tudtak 1-1-es döntetlennél továbbjutni a Tottenham ellen – és most aggódva néznek Manchester felé.

A Liverpool a Tottenham Hotspur elleni szombat esti győzelemmel nyomást gyakorolhatna a listavezető Manchester Cityre – és a Vörösök ennek megfelelően jártak el. A kezdőrúgástól kezdve a hazaiak nyomást gyakoroltak, mélyen a saját térfelükre szorították a Spurst, és keményen nyomtak a labdavesztések után.

Az első igazi gólt azonban a vendégek szerezték, akik hét perc elteltével szabadultak fel először. Alisson volt kéznél, aki Kane keresztlabdáját és Bentancur távoli próbálkozását is hárította.

Permanens nyomás a vörösök részéről

Azután a Spurs időnként jól húzódott vissza, és okosan tömörítette a tereket. A Vörösök nyomása ismét fokozódott, de a játékból a Liverpool nehezen alakított ki lehetőségeket. És amikor megtették, Lloris résen volt. A kapus kitörölte Sessegnon elrontott fejesét közvetlenül Szalah előtt (28.), és Luis Diaz távoli lövését is hárította (42.).

Alumínium kapuk mindkét oldalon

A Vörösök legvastagabb esélye az első félidőben van Dijk sarokrúgásából adódott. A védő fejjel a keresztlécen bukott (39.). A Spurs támadásai sokkal kimértebbek voltak, Höjbjerg a szünet előtt az alumíniumot is eltalálta, a bal kapufát (42.).

Son sokkolja a vörösöket

A második félidőt nagy nyomással kezdték a vörösök, de a Spurs megint kitartott – és ezúttal jobban szabadult fel. Kane-nek túl sok helye volt a büntetőterület előtt, elvitte a bal oldalon az előretolt Sessegnont, aki a büntetőterületen belül szemfüles volt Sonra, aki szezonbeli 20. góljával meglepő vezetést szerzett (56.).

Luis Diaz egyenlít

A Liverpool továbbra is futott és futott, de a Spurs védelme továbbra is harapott. Újra és újra egy-egy vendégjátékos vetette magát a lövés útjába, és határozottan blokkolt. Bentancurnak nem volt szerencséje, amikor az ő tisztázási kísérlete Luis Diaz távoli lövését a saját kapujába terelte az 1-1-es végeredményt jelentő labdát (74.).

A Vörösök nem tudtak hozzátenni az eredményükhöz, és most aggódva kell Manchester felé nézniük, ahol a Citynek vasárnap a Newcastle ellen van esélye arra, hogy három pontra növelje előnyét.