четвъртък, април 25, 2024
HomePremier LeagueСамо 1:1 срещу "шпорите": Ливърпул се препъна в надпреварата за шампионската титла

Само 1:1 срещу „шпорите“: Ливърпул се препъна в надпреварата за шампионската титла

ФК Ливърпул претърпя неуспех в надпреварата за шампионската титла във Висшата лига. Червените не успяха да излязат от равенството 1:1 срещу Тотнъм въпреки постоянния натиск и превъзходството в играта – и сега гледат с тревога към Манчестър.

Ливърпул може да окаже натиск върху лидерите в лигата Манчестър Сити с победа срещу Тотнъм Хотспър в събота вечер – и червените го направиха по съответния начин. Още от самото начало домакините упражниха натиск, като натикаха Spurs дълбоко в тяхната половина и натиснаха здраво след загубата на топката.

Първият истински гол обаче бе дело на гостите, които се освободиха за първи път след седем минути. Алисон бе на крак, за да предотврати както удара на Кейн, така и далечния удар на Бентанкур.

Постоянен натиск от страна на червените

След това на моменти Spurs се отдръпваха добре и умело сгъстяваха пространствата. Натискът на „червените“ отново се увеличи, но извън игра Ливърпул трудно създаваше шансове. И когато те го направиха, Лорис беше нащрек. Стражът изчисти грешен удар с глава на Сесегньон точно пред Салах (28-и), а също така спаси далечен удар на Луис Диас (42-и).

Алуминиеви цели от двете страни

Най-големият шанс на „червените“ през първото полувреме бе дело на ван Дайк при ъглов удар. Защитникът не успя да уцели с глава напречната греда (39.). Нападенията на „шпорите“ бяха много по-премерени, а Хьоберг също удари алуминий точно преди почивката, на левия стълб (42-ри).

Синът шокира червените

Червените започнаха второто полувреме с голям натиск, но Шпорите отново устояха – и този път се освободиха по-добре. Кейн имаше твърде много пространство пред наказателното поле, взе напредналия Сесегньон отляво и той имаше очи за Сон в наказателното поле, който вкара 20-ия си гол за сезона, за да вземе изненадваща преднина (56.).

Luis Diaz изравнява

Ливърпул продължаваше да тича и да тича, но защитата на „шпорите“ продължаваше да се хапе. Отново и отново някой от играчите на гостите се хвърляше на пътя на удара и блокираше решително. Бентанкур нямаше късмет, когато при опита му да изчисти далечен удар на Луис Диас се отклони в собствената му врата за крайния резултат 1:1 (74-ата минута).

Червените не можаха да добавят към своя брой и сега трябва да гледат тревожно към Манчестър, където Сити има шанс да разшири преднината си до три точки срещу Нюкасъл в неделя.