csütörtök, április 25, 2024
HomeMotorsportsCarlos Sainz meglepődött első pole-ján: "A kör nem volt semmi különleges".

Carlos Sainz meglepődött első pole-ján: „A kör nem volt semmi különleges”.

Carlos Sainz először áll a pole pozícióban egy lövész akaratlan segítségének köszönhetően, és egyáltalán nem számított rá

Carlos Sainz 151. próbálkozásával megtörte az átkot, és megszerezte első pole pozícióját a Forma-1-ben. Silverstone-ban az esőben megelőzte Max Verstappent és csapattársát, Charles Leclerc-et, és maga is meglepődött: „A köröm igazából semmi különös nem volt” – mondta. De mivel éppen Leclerc rontotta el a saját körét és Verstappenét egy megpördüléssel, elég volt.

Verstappen a szezon harmadik pole pozíciójához tartott, és már az első szektor után 0,643 másodperccel Sainz előtt járt, de a Red Bull pilótája a második szektorban sárga zászlóval futott neki, és nem tudott annyira javítani az idején, hogy letaszítsa Sainzot a pole-ból.

Érdekesség: Sainz csapattársa, Charles Leclerc éppen a kápolnai kanyarban pördült meg, így akaratlanul is csapatmunkát végzett. Elmondása szerint ezen a ponton egyszerűen sok volt az állóvíz.

„Örülök Carlosnak, de sajnos hibáztam az utolsó körömben” – mondta Leclerc. „Tudtam, hogy mindent össze kell szednem azon a pontos körön, de ez nem sikerült versenyzőként, és ebből a szempontból nem érdemeltem meg a pole-t. „

Sainz vakon a rúdhoz

Sainznak akkor még fogalma sem volt minderről. „Nem tudtam, hogy hova kvalifikálom magam” – mondta a spanyol. „A körülmények folyamatosan változtak, és nem tudtam, milyen köridőt kell megdöntenem.”

„Nincs két olyan kör, ahol a körülmények olyanok lennének, mint az előző körben. Minden kör egy új kaland” – mondta a Ferrari pilótája, akinek emiatt nehéz volt a kvalifikáció. „Különösen a Q3-ban volt nehéz összeszedni egy kört. Rengeteg állóvíz volt a versenypályán, és elég nehéz volt felmelegíteni a gumikat.”

Számára ez egy kis szerencsejáték volt, és csak néhány gyors kört akart menni a végén, aztán meglátjuk, mi sül ki belőle. Az utolsó, 1:40.983-as kör volt a döntő, de Sainznak nem tetszett: „Nem éreztem fantasztikusnak” – ismerte el.

Egy csomó apróság – és még mindig passzol!

Mert volt egy csomó apróság a körömben, ami nem stimmelt. „A 3-as kanyarban elkövettem egy kis hibát, ami miatt a 4-es kanyarban egy kicsit letértem a vonalról” – meséli Sainz. „Aztán a 15. és 16. kanyarban kifogyott az akkumulátor.”

A körülményekre való tekintettel Sainz meg volt győződve arról, hogy ez nem lesz elég a pole pozícióhoz. „De elég volt” – mondja. Mert Leclerc és Verstappen Leclerc megpördülése után is a helyükön maradt, és Sergio Perez & Co. egyszerűen nem voltak elég gyorsak.

Amikor a rádión keresztül jött a hír, hogy pályafutása során először végzett az első helyen, megfelelően meglepődött, de boldog volt: „Természetesen örültem ennek a hírnek” – mondta Sainz. „A köröm nem volt tökéletes, de ilyen körülmények között leginkább arról szól, hogy jó kört teljesítsek.”

„Az első pole-t megszerezni mindig különleges dolog. És ezt Silverstone-ban, az esőben is nagyon jó érzés megtenni.”