csütörtök, május 9, 2024
HomeBasketballBonn lemarad az Interkontinentális Kupa címről

Bonn lemarad az Interkontinentális Kupa címről

Bonn kosárlabdázói lemaradtak a bajnoki címről a szingapúri Interkontinentális Kupán. Méghozzá nagyon keserves módon.

A Telekom Baskets Bonn kosárlabdázói szűken lemaradtak a címről a Fiba Interkontinentális Kupán. A tavalyi Bajnokok Ligája-győztes a vasárnapi, szingapúri döntőben 69-70 (34-34) arányú szoros vereséget szenvedett a brazil Sesi Franca Basquete-től. A német második helyezett már akkor is győztesnek tűnt. Ám ekkor a dél-amerikaiak az utolsó dobással betaláltak és nyertek, miután a játékvezetők a videót tanulmányozva 1,4 másodpercre állították a játékidőt.

Az új edző, Roel Moors csapata ezt megelőzően a bahreini Al Manama és a kínai Zhejiang Golden Bulls elleni meccseit elég egyértelműen nyerte, és alig volt kihívója. A Sesi Franca ellen Glynn Watson volt a legjobb pontszerző 16 ponttal. A kontinentális szövetségek bajnokai vettek részt a versenyen: