вторник, април 30, 2024
HomeBasketballБон изпуска титлата за Междуконтиненталната купа

Бон изпуска титлата за Междуконтиненталната купа

Баскетболистите на

Bonn пропускат да спечелят титлата на Междуконтиненталната купа в Сингапур. И то по много горчив начин.

Баскетболистите на Telekom Baskets Bonn за малко да изпуснат титлата на Междуконтиненталната купа на Fiba. Миналогодишните победители в Шампионската лига загубиха с 69:70 (34:34) от бразилския отбор Сеси Франка Баскет на финала в Сингапур в неделя. Германският вицешампион вече изглеждаше като победител. Но тогава южноамериканците отбелязаха с последното хвърляне за победата, след като съдиите бяха настроили часовника на играта на 1,4 секунди след проучване на видеозаписа.

Преди това отборът на новия треньор Роел Моорс беше спечелил съвсем категорично мачовете си срещу Ал Манама от Бахрейн и китайския клуб Zhejiang Golden Bulls и почти не беше оспорван. Срещу Сеси Франка Глин Уотсън беше най-добрият реализатор с 16 точки. В състезанието взеха участие шампионите на континенталните асоциации.