szerda, május 15, 2024
HomeFootballBelgium káprázatos kezdete elég - Openta négyszer is kétségbe ejti Raikovicot

Belgium káprázatos kezdete elég – Openta négyszer is kétségbe ejti Raikovicot

Belgium 1-0-ra nyert a Szerbia elleni barátságos mérkőzésen, amellyel megkezdődött az év utolsó nemzetközi szakasza. Az RB támadója, Openta egyetlen pontot sem tudott szerezni Domenico Tedesco szövetségi edzőnek

A jövő nyári, németországi Európa-bajnokságra már kvalifikált Belgium szerda este saját szurkolói ünneplés nélkül volt kénytelen távozni. A Szerbia elleni tesztmérkőzést sürgősségi alapon Brüsszelből Leuvenbe helyezték át, mert a heves esőzések után nem lehetett játszani a pályán. A szurkolókat szervezési és biztonsági okokból nem engedték be a mérkőzésre.

A lipcsei Openda, aki ott volt a belga kezdőcsapatban, nem lehet túl boldogtalan a helyzet miatt, ha visszatér. A csatárnak nem sikerült átültetnie jó Bundesliga formáját a válogatottba.

Másodpercekkel később a gyors csatár a szerb kapus, Rajkovic lábai előtt találta magát, aki csak fél kézzel tudta tisztázni a labdát – Karrasko útjába, aki kevesebb mint 120 másodperccel később megszerezte az est gólját (2). Egy perccel később Openda éles szögből nem tudta legyőzni Rajkovicsot (3), majd ugyanez a jelenet megismétlődött a 26. és a 33. percben. Közvetlenül a félidő előtt Openda az alsó sarokba tartó lövésével utoljára esett kétségbe (43.).

Dzuricic a kapufát találja el – és furcsa módon a keresztlécet

Az első félidő nagy részében túl passzív Szerbia mindössze két alkalommal tűnt veszélyesnek: előbb a korábbi Hertha-játékos Samardzic figyelmeztető lövésénél, majd a korábbi Mainz-játékos Djuricic szögleténél, aki a keresztlécet találva maradt le az egyenlítésről (24′, 31′).

A szünet után mindkét oldalon több személyi változás zavarta meg a játékot. Opendát a 67. percben Tedesco „cserélte le”. Egy perccel korábban a balhátvédként debütáló Deman előtt adódott a második félidő legnagyobb lehetősége, de a Werder-specialista nem tudta legyőzni Rajkovicot (66′).

Szerbia az utolsó 20 percben megpróbált egyenlíteni. Miután Radonics bal lábbal a keresztlécet jelölte, Mitrovics pedig fejjel hagyott ki egy jó lehetőséget, jött a szerbek egyenlítő találata: a korábbi frankfurti játékos, Kostic tökéletesen állította be Djuricicot, de utóbbi alig öt méterről a keresztlécet jelölte (89′).

Tedesco belgái így szűk, de nem igazságtalan győzelmet arattak (1-0). Vasárnap Azerbajdzsán ellen fejezik be az EB-selejtezőket. Szerbia három órával korábban Bulgáriával csap össze.