hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballAz OKC elrontja O'Neal becsületét - Schrödernek először mutatják meg a határait

Az OKC elrontja O’Neal becsületét – Schrödernek először mutatják meg a határait

A Wagner testvérek nem tudják aranyozni Shaquille O’Neal becsületét, Dennis Schröder pedig nem tud felnőni az erős debütáló teljesítményéhez. Az NBA szerda hajnalban

Az Orlando Magic szerda este ünnepélyes keretek között szeretett volna ünnepelni – de az Oklahoma City Thunder nem játszott. A középnyugati csapat, amely nemrég csúnyán kikapott a Dallas Maverickstől, idegenben 127:113-ra nyert. A vereséget még a világbajnok testvérek, Franz és Moritz Wagner sem tudták megakadályozni.

Franz Wagner 34 perc játék alatt csalódást keltő 15 pontot, hét lepattanót és két asszisztot szerzett. Moritz Wagner mindössze 14 perc játék alatt tizenegy ponttal és öt lepattanóval járult hozzá a sikerhez. Ez meg sem közelítette azt, amit Shai Gilgeous-Alexander és Jalen Williams produkált a túloldalon: SGA remekelt, különösen a harmadik negyedben, amikor egymaga 15 pontot szerzett az összesen 32 pontjából. Williams viszont a negyedik negyedben rányomta a bélyegét a meccsre – 33 pontjából 17-et szerzett.

A 32 megy a tető alá

Ez végül kicsit elrontotta a buli hangulatát. Egy libabőrös pillanat azonban így is akadt: az Orlando 35 éves történetében először húzott a tető alá egy mezt – Shaquille O’Neal 32-esét. Közel 30 évvel a meglehetősen dicstelen távozása után a legendás center kapta meg ezt a megtiszteltetést. O’Neal a franchise-nál eltöltött négy év után a Los Angeles Lakershez igazolt – mégis a mai napig őt tartják a Magic történetének legnagyobb játékosának.

O’Neal volt Orlando első számú draftoltja, a Magic első profi újonca, első All-Starja, és 1995-ben a Magicet először vezette döntőbe. A Magic a harmadik franchise, amely O’Neal mezét viseli a fedél alatt – korábban a Lakers és a Miami Heat is megkapta ezt a megtiszteltetést a centertől.

Wagnerék számára ez csak egy kis csattanó volt: a Magic az elmúlt hét meccsből szerzett öt győzelmének köszönhetően továbbra is versenyben van a rájátszásért a keleti konferenciában

Tatum ellopja a show-t Schrödertől

Ahol Dennis Schröder második meccsén szenvedte el első vereségét a Brooklyn Netsben – a német világbajnok pedig egyértelműen megmutatta a határait. A mindössze kilenc pontig, öt lepattanóig és három asszisztig jutó braunschweigi játékos nem tudott építeni a Nets erős debütálására. A végeredmény 110:118 lett a Boston Celtics ellen.

Jayson Tatum remekelt a Celticsnél, amely sorozatban ötödik győzelmét ünnepelhette. A 25 éves amerikai 41 pontot, 14 lepattanót és öt asszisztot szerzett. Tatum NBA-karrierjének ez volt a 25. olyan mérkőzése, amelyen legalább 40 pontot szerzett egy alapszakaszmeccsen.

Szerényen nyilatkozott utána: „Nagyon jó csapatunk van – és ez nem mindig rajtam múlik. Csak megértem ezt, és tudom, hogy szükségem van a csapattársaimra. Mindenkire szükségem van, mindannyiunknak szükségünk van egymásra”. A Nets legjobb pontszerzői Mikal Bridges 27 ponttal és Cam Thomas 26 ponttal voltak.