вторник, април 30, 2024
HomeBasketballOKC разваля честта на О'Нийл - Шрьодер за първи път показва границите...

OKC разваля честта на О’Нийл – Шрьодер за първи път показва границите си

Братя Вагнер не могат да позлатят честта на Шакил О’Нийл, а Денис Шрьодер не може да се мери със силното му дебютно представяне. НБА в сряда сутрин

Орландо Меджик биха искали да имат празнична обстановка в сряда вечер – но Оклахома Сити Тъндър не играха с топка. Отборът от Средния Запад, който наскоро бе жестоко надигран от Далас Маверикс, спечели гостуването си със 127:113. Дори световните шампиони братята Франц и Мориц Вагнер не успяха да предотвратят поражението.

Франц Вагнер отбеляза разочароващите 15 точки, седем борби и две асистенции за 34 минути игра. Мориц Вагнер допринесе с единадесет точки и пет борби за едва 14 минути игра. Това дори не се доближаваше до онова, което Шай Гилгейз-Александър и Джелен Уилямс изработиха в другия край на мача: SGA се наложи, особено в третата четвърт, когато сам отбеляза 15 от общо 32-те си точки. Уилямс, от друга страна, сложи своя отпечатък върху играта в четвъртата четвърт – със 17 от своите 33 точки.

Тези 32 отиват под покрива

Това в крайна сметка малко помрачи атмосферата на партито. Но все пак имаше един момент, от който настръхваше гъза: за първи път в 35-годишната си история Орландо извади фланелка под покрива – 32 на Шакил О’Нийл. Почти 30 години след доста безславното му напускане легендарният център бе удостоен с тази чест. След четири години с франчайза О’Нийл премина в Лос Анджелис Лейкърс – и въпреки това и до днес е смятан за най-великия играч в историята на Меджик.

О’Нийл е първият избор номер едно в драфта на Орландо, първият професионален Новобранец на годината на „Меджик“, първият участник в Мача на звездите и води „Меджик“ до първия им финал през 1995 г. Меджик са третият франчайз, който има фланелката на О’Нийл под своя покрив – преди това центърът е бил удостоен с тази чест от Лейкърс и Маями Хийт.

За братята Уагнър това беше само малка изненада: благодарение на петте си победи от последните седем мача „Меджик“ все още са точно в надпреварата за плейофите в Източната конференция.

Тейтъм открадна шоуто от Шрьодер

От друга страна Денис Шрьодер претърпя първото си поражение във втория си мач за Бруклин Нетс – и на германския световен шампион ясно бяха показани границите на възможностите му. Със само девет точки, пет борби и три асистенции роденият в Брауншвайг играч не успя да надгради силния си дебют за Nets. Крайният резултат бе 110:118 срещу Бостън Селтикс.

Джейсън Тейтъм се отличи за Селтикс, които отпразнуваха петата си поредна победа. 25-годишният американец отбеляза 41 точки, 14 борби и пет асистенции. Това беше 25-ият мач в кариерата на Тейтъм в НБА, в който той вкарва поне 40 точки в мач от редовния сезон.

След това той беше скромен: „Имаме наистина добър отбор – и не винаги всичко ще зависи от мен. Просто разбирам това и знам, че имам нужда от съотборниците си. Имам нужда от всички, всички се нуждаем един от друг.“ Най-добрите реализатори на Нетс бяха Микал Бриджис с 27 точки и Кам Томас с 26.