hétfő, április 29, 2024
HomeTennisAz esélytelenebb Pera nyerte a Rothenbaum-tornát

Az esélytelenebb Pera nyerte a Rothenbaum-tornát

Az erősen esélytelen Bernarda Pera nyerte a hamburgi Rothenbaumban rendezett tenisztornát. A 27 éves amerikai a European Open döntőjében megérdemelten győzte le 6:2, 6:4-re a favorit észt Anett Kontaveitet a hamburgi Hansevárosban.

Míg a világranglista 81. helyezettje a budapesti sikere után egy héten belül a második WTA-címét ünnepelhette, addig a német Torben Beltz által edzett világelső Kontaveit elszalasztotta első tornagyőzelmét salakon.

A férfiaknál a döntőben a spanyol Carlos Alcaraz és Lorenzo Musetti csap össze. A 20 éves olasz 6-3, 7-6 (7-3) arányban győzte le az argentin Francisco Cerundolót. Az est utolsó mérkőzésén a 19 éves ifjú sztár, Alcaraz 7-6 (7-2), 6-1-re nyert a szlovák Alex Molcan ellen, aki sokáig kitartott, de csak a második fordulóban jött ki a szokásos módon.

A salakpályás versenyen szettet sem vesztett döntősök párharcában Pera talált sokkal jobban a meccsbe. Három adogatójátékot vett el ellenfelétől, és 31 perc alatt megnyerte az első szettet.

Az első helyen kiemelt Kontaveit, aki a negyeddöntőben a darmstadti Andrea Petkovicot ejtette ki, a második szettben feljavult, de túl sok könnyű hibát vétett. A balkezes Pera zsinórban tizenkettedik győzelmét aratta 74 perc után.

Eközben Tim Pütz reményei a német sikerre a párosban nem teljesültek. A 34 éves frankfurti és az új-zélandi Michael Venus 4:6, 4:6-ra kikapott a brit Lloyd Glasspool és a finn Harri Heliovaara párostól. A vasárnapi döntőben az indiai Rohan Bopanna és a holland Matwe Middelkoop lesz az ellenfelük.