неделя, април 28, 2024
HomeTennisАутсайдерът Пера печели турнира в Ротенбаум

Аутсайдерът Пера печели турнира в Ротенбаум

Силният аутсайдер Бернарда Пера спечели турнира по тенис на корт „Ротенбаум“ в Хамбург. На финала на Откритото първенство на Европа 27-годишната американка заслужено победи фаворитката Анет Контавейт от Естония с 6:2, 6:4 в ханзейския град Хамбург.

Докато световната номер 81 празнуваше втората си титла от WTA в рамките на седмица след успеха си в Будапеща, втората в света Контавейт, тренирана от германеца Торбен Белц, пропусна първата си победа в турнир на клей.

На финала при мъжете ще се срещнат най-големият фаворит Карлос Алкарас от Испания и Лоренцо Музети. 20-годишният италианец се справи с Франсиско Черундоло от Аржентина с 6:3, 7:6 (7:3). В последния мач за вечерта 19-годишната млада звезда Алкарас спечели със 7:6 (7:2), 6:1 срещу словака Алекс Молчан, който дълго време се съпротивляваше, но се наложи по обичайния си начин едва във втория кръг.

В двубоя на финалистките, които не бяха губили сет в състезанието на клей, Пера намери пътя към мача много по-добре. Тя взе три сервис гейма на съперничката си и спечели първия сет за 31 минути.

Най-високопоставената Контавейт, която елиминира Андреа Петкович от Дармщат на четвъртфиналите, се подобри във втория сет, но допусна твърде много лесни грешки. В крайна сметка дванадесетата поредна победа за левичаря Пера бе перфектна след 74 минути.

Междувременно надеждите на Тим Пюц за успех на Германия в двойките не се оправдаха. 34-годишният франкфуртчанин и новозеландец Майкъл Винъс загубиха от Лойд Гласпул от Великобритания и Хари Хелиоваара от Финландия с 4:6, 4:6. Техни съперници на финала в неделя ще бъдат Рохан Бопана от Индия и Матве Миделкооп (Нидерландия).