csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketballAz Alba elbukott a Fenerbahcénál - Hayes-Davis rekordot állított fel

Az Alba elbukott a Fenerbahcénál – Hayes-Davis rekordot állított fel

A szezon utolsó előtti, harmadik Euroliga-mérkőzésén az Albának nincs miért játszania Isztambulban. Sportszakmai szempontból amúgy sem lehet több a berlinieknek. Egy isztambuli játékos rekordot állít fel

Az Alba Berlin sorozatban kilencedik vereségét szenvedte el az Euroligában. A Bundesligában szereplő, csereként beállt klub péntek este egyértelmű 68:103-as (40:52) vereséget szenvedett a török élvonalbeli Fenerbahce Isztambul otthonában. Az Alba két fordulóval a vége előtt, mindössze öt győzelemmel továbbra is a tabella utolsó helyén áll. A berliniek legjobb pontszerzője Sterling Brown volt 17 ponttal. Nigel Hayes-Davis a Fenerbahcénál hihetetlen 50 pontot szerzett – ez Euroliga-rekord.

Israel Gonzalez vezetőedző továbbra is nélkülözte a sérült olasz duót, Matteo Spagnolót és Gabriele Procidát. Emellett a világbajnok Johannes Thiemann hátproblémák miatt nem léphetett pályára, és a center Yanni Wetzell is kénytelen volt rövid időn belül kihagyni a találkozót. A jó formában lévő törökök pedig már a kezdetektől fogva nyomás alá helyezték a csapatot. Az Alba kevesebb mint egy perc után 0:8-as hátrányban volt

A berliniek alig találtak eszközt, főleg védekezésben. A Fenerbahce továbbra is a jobb rájátszást érő pozícióért küzd, és ez jól látszott. A második negyed közepén már húsz pontos hátrányban volt a Berlin (24:44). Ezután azonban a vendégek jobban belelendültek a játékba, és ismét kilenc pontra tudták csökkenteni a hátrányukat (40:49).

A nagyszünet után azonban ismét komolyra fordult a Fenerbahce. Az Albának támadásban alig sikerült valami, és a záró negyed elejére 33 pontos előnyre tettek szert a hazaiak (86:53). A meccs így már korán eldőlt, főleg, hogy a Berlin alig tanúsított ellenállást.

Fenerbahce Isztambul – Alba Berlin 103:68 (52:40)

Az Isztambul legjobb pontszerzői: Hayes-Davis (50 pont), Motley (18), Dorsey (7).
A berlini csapat legjobbjai: Brown (17 pont), Hermannsson (12), Thomas (10)
Nézők: 10781