четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballAlba пада във Fenerbahce - Хейс-Дейвис поставя рекорд

Alba пада във Fenerbahce – Хейс-Дейвис поставя рекорд

В третия и последен мач от сезона в Евролигата Алба няма за какво да играе в Истанбул. В спортно отношение нищо повече не е възможно за берлинчани така или иначе. Играч от Истанбул поставя рекорд

Алба Берлин претърпя деветото си поредно поражение в Евролигата. Клубът от Бундеслигата, който бе с малко заместници, загуби с категоричната разлика от 68:103 (40:52) от най-добрия турски отбор Фенербахче Истанбул в петък вечер. Два мача преди края Алба остава на дъното на таблицата със само пет победи. Най-добрият реализатор на берлинчани беше Стърлинг Браун със 17 точки. Найджъл Хейс-Дейвис вкара невероятните 50 точки за Фенербахче – рекорд в Евролигата.

Старши треньорът Израел Гонзалес все още беше без контузеното италианско дуо Матео Спаньоло и Габриеле Прочида. Освен това световният шампион Йоханес Тийман беше отстранен с проблеми в гърба, а центърът Яни Вецел също трябваше да пропусне срещата в кратки срокове. Турците, които са във форма, упражниха натиск още от самото начало. Алба изоставаше с 0:8 след по-малко от минута

Берлинчани почти не намираха средства, особено в дефанзивен план. Фенербахче все още се бори за по-добра позиция в плейофите и това се виждаше ясно. Берлин вече изоставаше с двадесет точки в средата на втората четвърт (24:44). След това обаче гостите влязоха по-добре в мача и отново успяха да намалят изоставането си до девет точки (40:49).

След почивката обаче Фенербахче отново се захвана сериозно. Алба почти не успяваше да постигне нещо в нападение и домакините дръпнаха с 33 точки до началото на последната четвърт (86:53). След това мачът беше решен още в началото, още повече че Берлин почти не оказа съпротива.

Фенербахче Истанбул – Алба Берлин 103:68 (52:40)

Най-добрият реализатор за Истанбул: Хейс-Дейвис (50 точки), Мотли (18), Дорси (7)
Най-добри реализатори за Берлин: Браун (17 точки), Хермансон (12), Томас (10)
Зрители: 10781