hétfő, május 13, 2024
HomeBasketballAz Alba Berlin kiszorította a Chemnitzet az ötödik helyről

Az Alba Berlin kiszorította a Chemnitzet az ötödik helyről

Az Alba Berlin fölényes, 84:58 (45:26) idegenbeli győzelmet aratott a Jobstairs Giessen 46ers otthonában a kosárlabda Bundesligában. A berliniek sorozatban ötödik győzelmüket ünnepelték vasárnap a BBL-ben, a regnáló bajnok pedig tíz mérkőzés óta veretlen a bajnokságban.

A berlinieknek időre volt szükségük, hogy beinduljanak a Giessen zónavédekezése ellen, de védekezésben kompaktak voltak, így gyors támadásokkal rukkoltak elő, és a negyed hajrájában 23:14-re vezettek. A félidőben a vendégek 45:26-ra növelték előnyüket, és a második félidő 11:0-s kezdésével a berliniek ott is megfeleltek az esélyes szerepének.

A szezonbeli 15. győzelmével a Berlin egy helyet lépett előre a tabellán, és kiszorította a Niners Chemnitzet az ötödik helyről, de még van mit bepótolniuk. A Chemnitz csapatát 87-92-re (38-47) verte idegenben az EWE Baskets Oldenburg. Az utolsó másodpercekben az Oldenburg a büntetővonalról szerezte meg szezonbeli hetedik győzelmét.

Két kiesőjelölt párharcában a weißenfelsi Syntainics MBC 81:75 (35:46) arányban nyert a frankfurti Fraport Skyliners ellen. Jamel Morris volt a meccs győztese a Weissenfelsnek hat pontjával az utolsó percben. Az MBC a nyolcadik szezonbeli győzelmét követően továbbra is a 14., míg a Frankfurt az utolsó előtti helyen áll.

Gießen 46ers – Alba Berlin 58:84 (14:23,12:22,9:16,23:23)

Pontok Giessen 46ers: Omot 16, Koch 13, Nawrocki 11, Fayne II 8, Laksa 5, Uhlemann 4, Kraushaar 1.
Alba Berlin: Schneider 18, Da Silva 17, Koumadje 12, Blatt 9, Smith 8, Delow 6, Thiemann 6, Sikma 4, Lo 3, Mattisseck 1.