szombat, július 27, 2024
HomeFootballArmstrong hozza a különbséget: a Southampton visszatér a Premier League-be

Armstrong hozza a különbséget: a Southampton visszatér a Premier League-be

Megtalálták az utolsó versenyzőt a Premier League következő szezonjára. A Leeds United elleni Wembley-győzelemmel a Southampton FC egy év kihagyás után beütötte a jegyét a közvetlen feljutásra

A Championship alapszakaszában 46 mérkőzés után a Leeds és a Southampton is lemaradt a közvetlen feljutásról, így az előző évben kiesett két csapat a feljutásért folyó rájátszásba került. Míg a fehérek a Norwich ellen aratott 4-0-s második mérkőzésen aratott fölényes győzelemmel biztosították be helyüket a döntőben, addig a Szentek a West Bromwich Albion ellen arattak sikert (3-1).

Az utolsó megmaradt Premier League-helyért vívott döntőben, amelyet a Wembleyben rendeztek, mindkét edző nem változtatott az előző mérkőzéshez képest. A Leeds edzője, Daniel Farke ismét az ex-Hoffenheimes és gólkirály Rutter mellett döntött, míg a Southampton trénere, Russell Martin a góllövőlistát vezető Armstrongtól (21 gól az idei szezonban) remélt gólokat.

Leeds védelme szem elől tévesztette Armstrongot

Az anyagi szempontból is nagy jelentőséggel bíró mérkőzés lendületesen kezdődött, bár eleinte nem voltak említésre méltó gólszerzési lehetőségek. Miután a Leeds először Gray (4) és Gnonto (7) révén közel járt, a másik oldalon Smallbone egy közvetlen szabadrúgással nem tudta legyőzni az éber Meslier-t (13).

Tizenegy perccel a távoli próbálkozása után Smallbone ismét a figyelem középpontjába került – ezúttal azonban mint az asszisztot adó játékos. Az ír középpályás a nyomás alatt is megőrizte hidegvérét, és gyorsan reagált, hogy a távoli kapufával átpasszolja a labdát az induló Armstrongnak. Ő viszont kihasználta a fehérek védelmének koordinációs problémáját, jobb lábbal fejezte be a labdát, és a bal alsó sarokba hálózott, megszerezve ezzel a vezetést.

Bár a támadások robusztussága ennek következtében megnőtt, egyelőre nem volt több kapura lövés. A Leeds még a szünet előtt visszajött a meccsbe, de a szünet előtti utolsó ígéretes lehetőséget a Saints támadója, Armstrong hagyta ki, akinek alacsony lövését Meslier bravúrral védte (45′).

Edozie kihagyja a 2:0-t – James a keresztlécet találja el

Pár perccel a folytatás után a fehéreknek kettős esélyük volt az egyenlítésre, de sem Rodon, sem Summerville nem tudta a labdát a Szentek hálójába juttatni (49′).

Innentől kezdve oda-vissza ment a Wembley, a továbbra is hátrányban lévő Leeds egyre inkább átvette a játék irányítását. Mivel azonban a Saints védelme csak a záró harmadban hagyott kevés szabad területet, Daniel Farke csapata tovább üldözte a hátrányt.

A csereként beálló Edozie a 68. percben nagy lehetőséget szalasztott el, hogy 2:0-ra alakítsa az eredményt, közelről, közelről mellé lőtt. Eközben a fehérek egészen a 84. percig nem tűntek ismét veszélyesnek. A Leeds jokere, James sem tétovázott sokáig, nekifutott a röplabdának és nagyjából 16 méterről a keresztlécet találta el

Leicester, Ipswich és Southampton feljutott

Egy percig tartó szünet és több mint tíz perc játékidő után minden gát átszakadt a Wembleyben – legalábbis a Szentek oldalán -, amikor John Brooks játékvezető a végső sípszóra fújt.

A Leicester City és az Ipswich Town után az utolsó megmaradt kezdőhely is eldőlt a Premier League-ben. Az angol élvonal augusztus 17-én tér vissza a nyári szünetről.