szombat, április 27, 2024
HomeLa LigaAncelotti a "harakiri" taktikáról: "Elbuktam"

Ancelotti a „harakiri” taktikáról: „Elbuktam”

All in black, Real Madrid egy nagyszerű Clasico estét akart ünnepelni. De kiderült, hogy fekete volt, méghozzá koromfekete – amiért Carlo Ancelotti edző saját magát hibáztatta.

Egyfajta „feltámadást” ünnepelt vasárnap este az FC Barcelona, amely 4-0-s madridi győzelemmel még a Bayern-profi Thomas Müllert is megörvendeztette. Tényleg nem látszott, hogy ki lesz hamarosan az Európa Ligában, és ki a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. És ha egy kívülállónak tippelnie kellett volna, akkor biztosan a katalánokat választotta volna a Chelsea FC ellenfelének, nem pedig az Eintracht Frankfurtot.

Ezért a Real kíméletlen leszámolásra készült. A középpontban: Carlo Ancelotti. Az olasz vállalta a felelősséget a saját stadionjában történt széthúzásért, és bocsánatot kért a teljesítményért. Ha egy ajtóhoz kellene hasonlítani a Real védelmét, akkor az már a szünet előtt szélesre tárult. A végek cseréje után szélesre tárult – és a kilincset is a külső falhoz rögzítették.

A szünetben már 2-0-s hátrányban volt a tehetetlen Real, amely nagyrészt ellentámadásokra szorítkozott – és még mindig jól állt. Ancelottinak változtatnia kellett valamin, de a háromfős hátsó sorral való kísérlete csúfos kudarcot vallott. Alig 30 másodperccel a kezdés után Ferran Torres 30 métert futott egyedül a Real kapuja felé. Egy perccel később a kiváló Pierre-Emerick Aubameyang sarokkal tette elébe a labdát a 3:0-ra. A Real védői többet botladoztak a büntetőterületen belül, mint amennyit védekeztek. Hasonló volt a helyzet négy perccel később, amikor már 4-0 volt – Ferran Torres egy assziszttal viszonozta a szívességet „Aubának”.

Ancelotti: „Nem fogok nagy drámát csinálni belőle „

A

Real igazán szerencsés volt, hogy a Barcelona több nagy gólszerzési lehetőséget is kihagyott, majd visszavett néhány fokozatot. Ancelotti a hátvédhármasáról így nyilatkozott: „Néha jól csinálod, néha nem. Elbuktam ebben a játékban. De nem fogok nagy drámát csinálni belőle.”

Nem szerette ezt tenni, de a spanyol sajtó ismert erről. „Ancelotti harakiri” – írta az „AS”: „Az olasz bizarr döntései felgyorsították a katasztrófát. Ancelotti rengeteg hitelt eljátszik.” Az újság címlapján ez állt: „Fekete éjszaka”. A 120. évfordulóra az Adidas és a Real különleges, fekete mezeket készíttetett – amelyek most talán nem fogynak olyan jól.

A Realhoz kötődő „Marca” azt írta: „A legjobb Barça sétál be a Bernabeuba egy felismerhetetlen Madrid ellen. Az egyik olyan pofon, ami a legjobban fájt.” A veterán Nacho, aki a királyiak csapatkapitányaként lépett pályára, láthatóan lehangoltan elismerte: „Az eredmény mindent elmond. Ez volt az egyik legrosszabb meccsünk ebben a szezonban. „

Courtois elégedetlen: „Ezt nem láttad a pályán.

Éles kritikát kapott Thibaut Courtois kapus, aki a Real legjobb szakembereként nagyszerű védésekkel akadályozta meg a még magasabb vereséget: „Elfogadhatatlan képet mutattunk a klub számára. Lehet, hogy a Barça csütörtökön játszott, de a pályán ezt nem lehetett látni”. Ha ott a kívülállónak újra tippelnie kellene, akkor nagyjából arra fogadna, hogy a Real az elmúlt napokban magasabb töltést kapott.

Ancelotti, aki nem akarta elfogadni a gólszerző Karim Benzema kétségtelenül súlyos hiányát („Nem emiatt vesztettünk”), és nem akart beszélni Aubameyang korai kiküldéséről sem a Toni Kroos elleni sípcsontrúgásáért („Ez nem mentség”), hisz a közelgő nemzetközi szünet pozitív hatásában. A sérültek miatt, de a mentális visszaállítás miatt is.

Ancelotti nem akarta kétségbe vonni játékosai akaratát, amely legkésőbb a 0:4-nél megtört. „A hozzáállás nagyon jó volt, a játékosok nagyon motiváltak voltak” – mondta a Real edzője, aki ismét saját magát állította a kritika középpontjába: „A tervezés egyszerűen nem volt jó, ahogy már mondtam. „

Alaba is keserű estét fogadott

Egy keserves estét élt át David Alaba is. Az osztrák, az alapszakaszban még ünnepelt gólvágó és néhány hónap alatt a királyiak vitathatatlan védőjévé emelkedett, az első két bekapott gólnál nem nézett ki igazán jól. A háromfős hátsó alakzatra való átállás után balszélsőként játszott a váltás után, és támadói akcentusai legalább egy kicsit felélénkítették a Real béna támadójátékát.

De 90 perc felejtés után Alabának nem volt más választása: bocsánatkérő gesztusként mindkét kezét felemelte a szurkolók irányába.