вторник, април 16, 2024
HomeLa LigaАнчелоти за тактиката "харакири": "Не успях"

Анчелоти за тактиката „харакири“: „Не успях“

Всичко в черно, Реал Мадрид искаше да отпразнува една страхотна вечер на Clasico. Но тя се оказа черна, черна като смола – за което треньорът Карло Анчелоти обвини себе си.

FC Barcelona отпразнува своеобразно „възкресение“ в неделя вечер с победа с 4:0 в Мадрид, която развълнува дори професионалиста на Байерн Томас Мюлер. Наистина не беше ясно кой скоро ще се състезава в Лига Европа и кой в четвъртфиналите на Шампионската лига. И ако някой страничен наблюдател трябваше да направи предположение, той определено щеше да избере каталунците за съперник на ФК Челси, а не на Айнтрахт Франкфурт.

Ето защо Реал се насочи към безмилостна разплата. В центъра му: Карло Анчелоти. Италианецът пое вината за разгромната загуба на собствения си стадион и се извини за представянето. Ако трябва да сравним защитата на Реал с врата, то тя беше широко отворена още преди почивката. След смяната на краищата тя беше широко отворена – а дръжката също беше закрепена за външната стена.

На почивката безпомощният Реал, който до голяма степен се ограничаваше до контраатаки, вече губеше с 2:0 – и все още беше добре обслужван. Анчелоти трябваше да промени нещо, но експериментът му с трима души в гръб се провали с гръм и трясък. По-малко от 30 секунди след подновяването на играта Феран Торес пробяга 30 метра сам към вратата на Реал. Минута по-късно изключителният Пиер-Емерик Аубамеянг сложи топката пред себе си с пета за 3:0. Защитниците на Реал повече се препъваха в наказателното поле, отколкото се защитаваха. Подобна беше и ситуацията четири минути по-късно, когато резултатът стана 4:0 – Феран Торес върна услугата на „Ауба“ с асистенция.

Анчелоти: „Няма да правя голяма драма от това „

Реал имаше истински късмет, че Барселона пропусна няколко възможности за гол, а след това намали на няколко скорости. Говорейки за своята тройка, Анчелоти заяви: „Понякога се справяш, понякога не успяваш. Не успях в тази игра. Но няма да правя голяма драма от това.“

Той не обичаше да го прави, но испанската преса е известна с това. „Харакири на Анчелоти“, пише „AS“: „Странните решения на италианеца ускориха катастрофата. Анчелоти се лиши от голям кредит.“ На първата страница на вестника е изписано: „Черна нощ“. За 120-ата годишнина Adidas и Real изработиха специални фланелки в черно, които сега може би не се продават толкова добре.

Свързаният с Реал вестник „Марка“ написа: „Най-добрата Барса преминава през „Бернабеу“ срещу един неузнаваем Мадрид. Един от най-болезнените удари в лицето.“ Ветеранът Начо, който беше капитан на Роялс на терена, призна, че е видимо огорчен: „Резултатът казва всичко. Това беше един от най-лошите ни мачове този сезон.“

Courtois недоволен: „Не видяхте това на терена.

Остра критика отправи стражът Тибо Куртоа, който като най-добър специалист на Реал предотврати още по-голямо поражение със страхотни спасявания: „Представихме неприемлива картина за този клуб. Барса може и да е играла в четвъртък, но това не се видя на терена.“ Ако трябваше да гадае отново, той щеше да заложи на по-висока такса от страна на Real през последните няколко дни.

Анчелоти, който не искаше да приеме безспорно сериозното отсъствие на голмайстора Карим Бензема („Не загубихме заради това“) и не искаше да обсъжда ранното отстраняване на Аубамеянг заради удара му с лакет срещу Тони Кроос („Това не е оправдание“), вярва в положителния ефект от предстоящата международна пауза. Заради ранените, но и заради психическото пренастройване.

Анчелоти не искаше да поставя под съмнение волята на своите играчи, която беше пречупена най-късно с 0:4. „Отношението беше много добро, играчите бяха много мотивирани“, каза треньорът на Реал, който отново се превърна в обект на критики: „Планирането просто не беше добро, както вече казах.“

Алаба също има горчива вечер

Горчива вечер преживя и Давид Алаба. Австриецът, който в първия мач все още беше голмайстор, а в рамките на няколко месеца се издигна до безспорен лидер в защитата на кралския клуб, не изглеждаше много добре при първите два допуснати гола. След преминаването към тричленна задна линия, той заигра като ляво крило след смяната и неговите атакуващи акценти поне малко оживиха неубедителната игра на Реал в нападение.

Но след 90 минути, които трябваше да забрави, Алаба нямаше друг избор: като извинителен жест той вдигна и двете си ръце в посока на феновете.