péntek, április 19, 2024
HomeFootballAmikor a riválisok segítőkké válnak: Boca Juniors bajnokok a szívszorító döntő után

A Boca Juniors 35. alkalommal lett Argentína bajnoka – és ezt az utolsó játéknapon az ősrivális River Plate-nek köszönhetik.

A csillagkép valójában elég őrült volt. És egy előjele annak, hogy mi történhet – és mi fog történni vasárnap késő este (MESZ) az argentin bajnokságban.

A Boca egy ponttal vezetett a Racing előtt a felduzzasztott 28 csapatos bajnokság 27 játéknapjának utolsó napja előtt, és természetesen két nagy argentin klub utolsó mérkőzései is egy időben zajlottak. És nem akárki ellen.

Míg a Boca Racing az ősrivális Independiente-t fogadta, addig a Boca River közvetlen párharcban tudta megállítani a Racinget. A mindenkori vendégek választás előtt álltak: vagy gyanúsan gyengén adják meg magukat a közelgő bajnokinak – vagy esetleg gondoskodjanak arról, hogy éppen a legkedvesebb ellenségük ünnepelhessen.

Dicséret az Independientének és a Rivernek

A látványossággal valóban nem adós leszámolás másnapján mindkét „mellékszereplő” főszereplője nagy elismerésben részesül. Az Independiente és a River a második lehetőséget választotta. A bajnoki versenyben pedig olyan zárófelvonást nyújtottak, amelyről még sokáig beszélni fognak Argentínában.

Eleinte kevés történt. Fél óra telt el, mindkét meccsen 0-0. Aztán hirtelen az Independiente vezetett, de alig két perccel később a Boca Juniors egyenlített, és megtartotta az élvonalbeli tabella élén. Nem sokkal a szünet után meg is szerezték a vezetést Sebastian Villa szabadrúgásgóljával, de nem sokkal később a Racing is megszerezte a vezetést. Izgalmas maradt.

Az idegek nem bírják

A két címvédő szinte egyszerre kapta az egyenlítő gólt a 80. perc környékén, így a Boca győzelemként ünnepelhette a döntetlent. Mert ha nem lett volna győztes, akkor Diego Armando Maradona vagy Juan Roman Riquelme volt klubja lett volna a bajnok. Aztán egy füttyszó. Hallhatták a Bombonerában is, a pálya szélén és a lelátókon, a mobiltelefonjaikra tapadva. Büntető a Racing számára a 90. percben.

A Boca maga sem tudta megszerezni a győztes gólt, amikor néhány kilométerrel arrébb a River kapusa, Franco Armani védte Jonathan Galvan pontrúgását, amellyel szinte biztosan bajnok lett volna a Racing. Ehelyett egy késői ellentámadásból szerzett góllal a River győztesként hagyta el a pályát – és végül megnyitotta az ősriválisok nagy buliját.