csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballA Salzburg a Lustenau ellen sok frusztrációt levezetett magáról

A Salzburg a Lustenau ellen sok frusztrációt levezetett magáról

A listavezető Red Bull Salzburg a kieső helyen álló Austria Lustenau elleni egyértelmű, 7-0-s hazai győzelemmel sok frusztrációt levett a válláról. A vorarlbergi csapat zsinórban második vereségét szenvedte el

A bajnok Red Bull Salzburg maga mögött hagyta a közelmúltban a támadójáték megingásáról szóló vitákat. A Salzburg szombaton harmadik nekifutásra ünnepelte 2024 első bajnoki győzelmét – és micsoda győzelem volt ez. A listavezető hazai pályán 7:0 (4:0) arányú győzelemmel hengerelte le a teljesen megterhelt alsóházi Austria Lustenau csapatát, és egyelőre öt pontra növelte előnyét a legközelebbi rivális Sturm Graz előtt. A graziak vasárnap a WSG Tirolt fogadják

Lustenau továbbra is a „Bikák” kedvenc ellenfele. A vorarlbergi csapat ellen ez volt sorozatban a nyolcadik győzelem. A kiesésük óta egy 6:0-s, két 4:0-s és most a szezon legmagasabb győzelmét aratták. A 8991 néző előtt szerzett gólokat Fernando (4., 32.), Kjaergaard (18.), Gloukh (54.) és Konate (72.) szerezték. Voltak még öngólok Lins (13.) és Maak (88.) révén. Fernando számára ez volt az első bajnoki gól több mint egy év után. A régóta sérült brazil 2023 februárjában kétszer is betalált a Lustenau ellen

Fernando duplázott

Salzburg edzője, Struber az elmúlt időszak szárazsága után visszatért a megszokott 4-4-2-es rendszeréhez, egy középpályás rombusszal. A téli szünet utáni három tétmérkőzésen, köztük két 1-1-es döntetlen a bajnokságban, háromfős védelmet választott. Diambou helyett Gourna-Douath került be a csapatba a védekező középpályán. Terzic a védelem bal oldalán a kezdő tizenegyben tért vissza, míg a képzett középhátvéd Daniliuc a jobbhátvéd posztján segített.

A Lustenau új edzője, Heraf a teljes középpályát lecserélte, többek között a csapatkapitány Grabhert egyelőre a kispadon hagyta. Taktikája azonban egyáltalán nem vált be. Alig három perc elteltével Sucic tört be, majd Fernando elé tálalt, aki az ötméteres körzetben fejelt a kapuba. Fernando fejesét a lustenaui kapus, Schierl hárította (9′), egy másik csatártársa, Ratkov fejese pedig a jobb felső lécen csattant (10′).

A salzburgiak továbbra is akadálytalanul kombináltak. Így volt ez 2:0-nál is, amikor Lins Terzic keresztlabdáját tolta át a saját vonalán. A vorarlbergi védelem teljesen lehengerlőnek tűnt, és alig fejtett ki ellenállást. Kjaergaard egy Gloukh-sal való egykettőst követően lőtt kapura, majd nem sokkal később Schierl-t nem tudta legyőzni (25′). Fernando második gólja előtt féltucatnyi állomáson keresztül vándorolt a labda, végül Ratkov szolgálta fel neki a labdát

A Lustenau újabb kudarcot szenved

Gloukh nagy lehetőséget hagyott ki az 5:0-s végeredmény kialakítására, amikor egyedül maradt Schierl előtt (39′). A szünet után az izraeli jobban tette a dolgát, Sucic fejeséből betalált. A Salzburg továbbra is szinte percenként alakított ki lehetőségeket – például Fernando (46.) és Terzic (48.) révén. A másik oldalon Leo Mikicnek volt az egyetlen gólszerzési lehetősége, de a labdát a hosszú sarok mellett gurította el (55′), vagy a salzburgi kapus Schlager kezébe tolta (60′).

Afrika Kupa-győztes Konate a csereként beálló Koita passza után Schierl lábai között talált be. A végső gólt maga Koita szerezte, akinek lövését Maak megállíthatatlanul a saját kapujába terelte. A Salzburg 2019 óta a legmagasabb bajnoki győzelmét ünnepelte. A klub történetének legmagasabb győzelmei a Bundesligában továbbra is két 8-0-s győzelem a Grödig ellen 2014-ben és az Admira ellen 2015-ben. A Lustenau a legutóbbi 17 bajnoki mérkőzésen a 15. vereségét szenvedte el, a szezonban a legsúlyosabbat a Heraf vezette harmadik mérkőzésén. A Salzburg immár kilenc bajnoki mérkőzés óta veretlen. Jövő vasárnap (17:00) újabb hazai mérkőzés vár az Austria Klagenfurt ellen.