csütörtök, április 25, 2024
HomeLigue 1A Paris 7-1-re verte a Lille-t - Mbappé már nyolc másodperc után...

A Paris 7-1-re verte a Lille-t – Mbappé már nyolc másodperc után betalált

A Paris Saint-Germain kiváló korai formában van – és ezt a rivális Lille is megérezte. A PSG erőre kapott és 7:1-es győzelmet ünnepelhetett. Mbappé már néhány másodperc után győzelemre állította a bajnokot.

PSG edzője, Christophe Galtier ugyanazt a tizenegyet küldte pályára, mint a Montpellier elleni fergeteges 5:2-es meccsen. Neymar, Messi és Mbappé is rögtön a legutóbbi bajnoki meccs teljesítményét követte.

Mindössze nyolc másodperc telt el, amikor a labda a francia játékos lobbanása után a hálóba vágódott. A Lille, amely új kvartettel állt fel (köztük Yazici Cabella helyett), teljesen elaludt Messi Mbappé útjába lőtt labdájára, és hidegre esett – a gól volt a leggyorsabb az Opta 2006/07-es franciaországi adatgyűjtése óta.

De a Nagy Dánokat nem sokkolta a korai gól. Azonnal próbáltak válaszolni, de alig találtak rést a PSG védelmén. Csak távoli lövésekre volt lehetőség, például Bambától (12. ) – de Donnarummának egyszer sem kellett komolyan közbeavatkoznia. A túloldalon veszélyesebbé vált: Amikor a párizsiak támadása felgyorsult, a házigazdáknak nagy gondjaik voltak. Így volt ez a 9. percben is, amikor Neymar szabadon jelent meg a büntetőterületen belül, de ígéretes helyzetből mellé lőtt. Csapattársa, Mbappé később ugyanezt tette: bár megkerülte Leo Jardimot, de csak a kapu külső oldalát találta el éles szögből (24.). A harmadik támadó szupersztár még hatékonyabb volt: Nuno Mendes kettős passza után Messi könnyedén vágta be a 2:0 (27.)

Hakimi és Neymar növeli a szünet előtt

Az argentin után egy veszélyes akcióban ismét a játékban volt a lába. Marquinhos szabadrúgásból fejelt kevéssel mellé (31.). Nem sokkal a szünet előtt a vendégek ismét kíméletlenebbek voltak a kapu előtt. Előbb Hakimi talált be Neymar remek passza után 3-0-ra (39.), majd a brazil maga növelte az előnyt 4-0-ra (43.) – ez volt az állás a szünetben.

Az újraindítás után az akció változatlan maradt. A PSG időnként felpörgött, a Lille pedig szétesett. A legjobb példa erre Neymar 5:0-ja volt: Alexsandro túl sokáig tartott a labda tisztázása, így Hakimi besprintelt, és középre adta Mbappénak. Utóbbi azonban okosan átengedte a labdát Neymarnak, aki megszerezte második gólját (52.).

Mbappé kalap-trükköt szerzett

De az ötgólos előny nem tartott sokáig. Gyakorlatilag cserébe Bamba szerezte a vigaszgólt (54.) egy szép támadás után Yazici és Ismaily révén. A mérkőzés előrehaladtával különösen Marquinhos próbált gólt szerezni. A védő azonban a legjobb lehetőségét egy fejessel elbukta Leo Jardim ellen (56.). Az utolsó félórában több fokozatot is visszavett a Paris, de Neymar és Mbappé így is kétszer is megmutatta klasszisát, a francia a 30 éves játékos asszisztja után még kétszer betalált (66., 87.), beállítva a 7:1-es végeredményt.

Ez azt jelentette, hogy a francia főváros sztáregyüttese a szezonban harmadik mérkőzését is egyértelmű győzelmet aratott. Az első három mérkőzésen a Galtier tizenegy 17 gólt szerzett és csak hármat kapott. A PSG következő mérkőzése jövő vasárnap lesz, amikor a Monaco látogat a Parc des Princes-be (20:45). A Lille pénteken az AC Ajaccio otthonába látogat