szerda, május 8, 2024
HomeNBAA Mavs elszenvedte szezonbeli első vereségét - Curry vad meccsgyőztes gólja

A Mavs elszenvedte szezonbeli első vereségét – Curry vad meccsgyőztes gólja

A címvédő Denver elszenvedte első vereségét a Dallas Mavericks ellen az NBA idei szezonjában bevezetett új szezonközi torna nyitómeccsén. Stephen Curry az utolsó másodpercben szerzett győztes gólt a Warriorsnak a Thunder ellen

A Dallas Mavericks elszenvedte első vereségét a szezon hatodik NBA-meccsén. A szupersztár Luka Doncic csapata helyi idő szerint pénteken 114:125-re (55:70) kapott ki a bajnok Denver Nuggets-től. A Nuggets 5-1-es mérleggel megelőzte a Maverickset a nyugati konferencia élén.

A Nuggets az első negyedben 40 pontot szerzett, a harmadikban pedig 20 pontos különbségre húzott el. A címvédőt Nikola Jokics vitte: a szerb 33 ponttal, 14 lepattanóval és kilenc assziszttal csak hajszál híján maradt le szezonbeli harmadik tripla-duplájáról.

Míg a Dallas képtelen volt megfogni a jokert – Jokic 16 mezőnykísérletéből kiemelkedő 14-et süllyesztett el -, addig Luka Doncic 34 pontot, tíz lepattanót és nyolc asszisztot tett a Mavsbe, de Michael Porter Jr. szívós védekezése miatt kilenc eladott labdát is engedett. Maxi Kleber térdsérülés miatt nem játszott

A Warriors percek után győzött a videóbizonyíték

A Golden State Warriors és az Oklahoma City Thunder mérkőzésén a játékvezetők percekig álltak a videobíró előtt, mielőtt a szupersztár Stephen Curry győztes kosarát megszámolták volna.

Curry a 141:139 (69:67) arányú idegenbeli győzelem alkalmával a Thunder magasembere, Chet Holmgren kinyújtott karjai felett dobott kosarat, 0,2 másodperccel az órán. A játékvezetők azonban kezdetben nem adták meg a pontot, mert Curry csapattársa, Draymond Green az akció közben hozzáért a gyűrűhöz („kosárzavarás”). A videóbizonyíték után azonban a játékvezetők úgy döntöttek, hogy a Thunder játékosa, Josh Giddey is megérintette a hálót – a kosár számított. „Nem befolyásoltam a dobást” – állította Green is a meccs után.

Curry találata végül tökéletessé tette a Warriors számára a szezon ötödik győzelmét. A 35 éves játékos 30 pontjával a meccs legjobb pontszerzője lett, emellett nyolc lepattanót és hét asszisztot is gyűjtött.

Lillard túl sok volt a Knicksnek – a Grizzlies továbbra is nyeretlen

Isaiah Hartenstein és a New York Knicks szezonbeli hatodik mérkőzésén negyedik vereségét szenvedte el, 105:110 (46:56) arányban kikapott idegenben a Milwaukee Buckstól – hiába dobott 45 pontot Jalen Brunson. Pedig Damian Lillard a másik oldalon állt: a nyári újonc a Bucks vezére volt, 30 pontjából 15-öt az utolsó hét percben szerzett. Hartenstein négy pontot és három lepattanót szerzett.

A Memphis Grizzlies ezzel szemben továbbra is nyeretlen maradt, egyedüli csapatként az NBA-ben. Az előző alapszakasz második helyezettje hatodik mérkőzésén sem tudott pontot szerezni, pedig bő három perccel a vége előtt még kétszámjegyű előnyben volt. A Portland Trail Blazers késői hajrája hosszabbításba torkollott, amelyben a hazaiak 115:113-ra nyertek. Jerami Grant vezette a Portlandet (26 pont), míg a túloldalon Desmond Bane (33) és Jaren Jackson Jr. (30, 10 lepattanó) nyújtottak jó teljesítményt.

Az NBA helyi idő szerint pénteken lejátszott mérkőzései voltak az első olyan találkozók a szezonban, amelyek nem csak a főcsoportba, hanem az idén bevezetett új bajnoki formátumba is beleszámítanak. A 30 csapatot hat csoportba osztották, és december elején kieséses rendszerben dől el a győztes kiléte. Az NBA reméli, hogy ez a torna növeli az izgalmakat az alapszakasz alatt.