vasárnap, április 28, 2024
HomeBasketballA Lakers XL-es visszatérés után verte meg a Clipperst - a jubiláló...

A Lakers XL-es visszatérés után verte meg a Clipperst – a jubiláló Doncic a 25. percben brillírozott.

A Los Angeles Lakers a LeBron James által hajtott Clippers elleni városi párharcot a negyedik negyedben mutatott vad visszatérés után nyerte meg. Luka Doncic megajándékozta magát 25. születésnapjára. Az NBA csütörtök hajnalban

77:98 nem sokkal a negyedik negyed kezdete után. Néhány kosárlabdaedző talán már a második egységen gondolkodik, és korán hívja a garbage time-ot. A Los Angeles Lakers azonban nem adta fel a Clippers elleni városi párharcban, a 39 éves játékos 116:112-es, már nem is várt győzelemre vezette csapatát

LeBron James az NBA örökifjú sztárja. A „Király” akkor húzta meg a gyeplőt, amikor már elveszettnek tűnt a meccs, 34 pontjából 19-et a negyedik negyedben szerzett, ezzel biztosítva a fordítást. „A meccsnek addig nincs vége, amíg nem jelenik meg az eredményjelzőn kétszámjegyű eredmény” – mondta James az immár több mint 20 éves NBA-karrierje legnagyobb utolsó negyedbeli visszatérése után. A Lakersnek azonban 32 győzelemmel és 28 vereséggel továbbra is a rájátszásba jutásért kell aggódnia, míg városi riválisuk 37 győzelemmel és 20 vereséggel továbbra is a negyedik helyen áll a nyugati konferenciában

Theis: „Egyszerűen túl sok volt a hibánk „

A világbajnok Daniel Theis a csalódottak között volt, miután csapata 8:34-es sziréna utáni összeomlása után. Az alsó-szászországi játékos ismét kezdőként léphetett pályára, és már korán jó akciókat mutatott be. A végén kilenc pontot szerzett, öt lepattanót szedett, és így összegzett: „Egyszerűen túl sok volt a hibánk az utolsó negyedben. Az első félidőben azt hiszem, a Lakers kilenc pontot szerzett, miután elvesztettük a labdabirtoklást, a második félidőben pedig 30-at” – mondta Theis.

Torontóban a fő hangsúly Luka Doncicon volt. A Dallas Mavericks (34-25) szlovén szupersztárja, aki már egy örökkévalóságnak tűnő ideje a klubnál van, Kanadában ünnepelte 25. születésnapját. Ennek megfelelően egy fergeteges tripla-duplával. Doncic 30 pontot, 11 lepattanót és 16 asszisztot tett a közösbe a korábban zsinórban három győzelmet arató Raptors (22-37) elleni 136:125-ös győzelem alkalmával. Kyrie Irving alig maradt el hátvédtársától (29), Maxi Kleber pedig törött orra miatt ült ki.

A Minnesota Timberwolves a Memphis Grizzlies (20-39) 110-101-es legyőzésével átvette a vezetést a nyugati konferenciában (42-17). Anthony Edwards volt a mérkőzés győztese (34). A bajnok Denver Nuggets a szűk élmezőnyben a rivális nyomába eredt, 117-96-ra nyert a Sacramento Kings (33-25) ellen, így 40-19-re lépett előre. Jamal Murray 32 ponttal vezette győzelemre csapatát, Nikola Jokicnak mindössze három negyedre volt szüksége a szezon 19. tripla-duplájához (14/14/11).

Drummond 26 lepattanót gyűjt

A keleti főcsoport vad csatájában a Chicago Bulls (28-31) dupla hosszabbításban 132-123-ra verte a Cleveland Cavalierst (38-20). DeMar DeRozan (35 pont) volt a meccs döntő szakaszában a gólkirály. Összességében a Bulls mindkét palánk alatt kiemelkedően teljesített. Andre Drummond (26 lepattanó 17 pont mellett) szedte a lepattanók többségét, összesen 74-et szedett le a korábbi bajnok – ez NBA-szezonrekord