péntek, március 29, 2024
HomeBasketballA Knicks és Hartenstein megszerezte első győzelmét a szezonban - második vereség...

A Knicks és Hartenstein megszerezte első győzelmét a szezonban – második vereség Wagner számára

A New York Knicks az NBA második játéknapján megszerezte első győzelmét a szezonban. A center Isaiah Hartenstein hat ponttal és tizenegy lepattanóval jeleskedett, míg Franz Wagner szezonbeli második meccsét is elveszítette

Isaiah Hartenstein a szezon második NBA-meccsén megszerezte első győzelmét a New York Knicks színeiben. A hazai Európa-bajnokságot kihagyó német center pénteken (helyi idő szerint) 130-106-ra (72-52) nyert a Detroit Pistons elleni hazai mérkőzésen. Az első félidőben a házigazdák domináltak, 72 pontot szereztek, a második negyedben pedig 20 pontos különbségre húztak el. Hartenstein hat pontot szerzett és tizenegy lepattanót szedett le a legtöbbet a mérkőzésen.

Franz Wagner viszont még várnia kell az első sikerére az Orlando Magicnél. A floridai franchise a második mérkőzését is elveszítette, 98-108-ra (54-50) kikapott az Atlanta Hawks vendégeként. A mérkőzés záró szakaszában az Orlando 0:8-as futást könyvelhetett el. Franz Wagner nyolc pontot, hét lepattanót és négy labdaszerzést jegyzett, míg testvére, Moritz Wagner ismét hiányzott bokasérülés miatt. Az Atlanta fiatal sztárja, Trae Young a nagyszünet után 25 pontját mindegyiket megszerezte.

Jokic felülmúlja Curry-t

A Denver Nuggets 128-123 (70-52) arányú idegenbeli győzelmet aratott a Golden State Warriors otthonában, és ezzel elszenvedte a regnáló bajnok első vereségét a szezonban. A Nuggets sztárja, Nikola Jokic 26 ponttal, 12 lepattanóval és tíz assziszttal NBA-karrierje 77. tripla-dupláját érte el, megelőzve ezzel a Warriors szupersztárját, Stephen Curryt (34 pont).

Ja Morant vezetésével a Memphis Grizzlies 129-122 (62-70) győzelmet aratott a Houston Rockets otthonában. Morant csak a harmadik negyedben 19 pontot szerzett, mivel a 23 éves játékos az első hét dobását értékesítette mezőnyből. Az Indiana Pacers 134-137-re kikapott a San Antonio Spurs ellen Daniel Theis nélkül, akit nem vettek figyelembe.