петък, април 19, 2024
HomeBasketballKnicks и Hartenstein постигат първа победа за сезона - второ поражение за...

Knicks и Hartenstein постигат първа победа за сезона – второ поражение за Wagner

Ню Йорк Никс постигнаха първата си победа за сезона през втория ден от първенството в НБА. Центърът Айзея Хартънщайн се отличи с шест точки и единадесет борби, а Франц Вагнер загуби и втория си мач за сезона

Исая Хартънщайн спечели първата си победа с Ню Йорк Никс във втория им мач за сезона в НБА. В петък (местно време) германският център, който пропусна домашното Европейско първенство, спечели домакинския мач срещу Детройт Пистънс със 130-106 (72-52). Домакините доминираха през първото полувреме, като отбелязаха 72 точки, а през втората четвърт се откъснаха на 20 точки разлика. Хартънщайн вкара шест точки и грабна най-много борби от всички играчи в мача – единадесет.

Франц Вагнер, от друга страна, все още трябва да чака за първия си успех с Орландо Меджик. Франчайзът от Флорида загуби и втория си мач, отстъпвайки на Атланта Хоукс с 98:108 (54:50). В заключителната фаза на мача Орландо допусна изоставане от 0:8. Франц Вагнер отбеляза 8 точки, 7 борби и 4 откраднати топки, а брат му Мориц Вагнер отново отсъстваше заради контузия в глезена. Младата звезда на Атланта Трей Йънг вкара всяка от своите 25 точки след почивката.

Jokic outduels Curry

Денвър Нъгетс измъкнаха победа със 128:123 (70:52) при гостуването си на Голдън Стейт Уориърс, за да нанесат първата загуба на действащите шампиони за сезона. Звездата на Nuggets Никола Йокич постигна 77-ия трипъл-дабъл в кариерата си в НБА с 26 точки, 12 борби и 10 асистенции, изпреварвайки суперзвездата на Warriors Стивън Къри (34 точки).

Джа Морант изведе „Мемфис Гризлис“ до победа със 129:122 (62:70) над „Хюстън Рокетс“. Морант вкара 19 точки само през третата четвърт, като 23-годишният играч вкара първите си седем стрелби от игра. Индиана Пейсърс загуби от Сан Антонио Спърс със 134:137 без Даниел Тайс, който не беше взет под внимание.