péntek, április 19, 2024
HomeBasketballA Heat nyerte az első meccset: Butler ismét remekelt

A Heat nyerte az első meccset: Butler ismét remekelt

A Miami Heat megnyerte a Boston Celtics elleni elődöntő első mérkőzését. A helyi idő szerint kedd este 118-107-re (54-62) megnyert mérkőzésen Jimmy Butler ismét remekelt, többek között 41 ponttal.

A döntő tényező a harmadik negyed volt, amelyben a Miami nyolcpontos hátrányból 17 pontos előnyre tett szert. A két évvel ezelőtti konferenciadöntő visszavágóján a Celticsnek két alapembere nélkül kellett kezdenie. Al Horford a liga Corona protokollján van, Marcus Smartnak pedig a Milwaukee Bucks elleni előszéria döntő hetedik mérkőzésén sérült meg a lába. Mégis a Celtics vezetett a szünetben egy erős első félidő után.

A második félidő aztán egy 10-1-es Heat-futással kezdődött. A Boston hét percig nem szerzett kosarat mezőnyből. Daniel Theis, aki közel 20 perc játék alatt nyolc pontot szerzett, a Celtics egyik legjobb jelenete volt a játékrészben egy erős blokkolással Dewayne Dedmon ellen.

Jayson Tatum (29 pont) ezzel szemben csak ebben a negyedben hat labdavesztést engedélyezett magának. „Jimmy mindenkit inspirált a harmadik negyedben” – mondta Erik Spoelstra, a Heat vezetőedzője. Butler hozzátette: „Nem érdekel, hogy a színpad kicsi vagy nagy. Én csak teszem a dolgom.”

A záró negyedben a Boston nem tudott döntően közelíteni, már csak azért sem, mert különösen Butlernek volt újra és újra kész válasza, mind támadásban, mind védekezésben.

A legjobb hét elleni sorozat második mérkőzésére péntek este ismét Miamiban kerül sor. A nyugati konferencia döntőjében a Golden State Warriors a Luka Donciccsal és a német válogatott Maxi Kleberrel felálló Dallas Mavericksszel találkozik helyi idő szerint szerda este.