péntek, március 29, 2024
HomeEsportsA "DullenMIKE" kvalifikálta magát a FIFA-világbajnokságra

A „DullenMIKE” kvalifikálta magát a FIFA-világbajnokságra

A 2022-es FIFAe világbajnokságra az első jegyeket már kiadták. Dylan ‘DullenMIKE’ Neuhausen-nek sikerült szereznie egyet. Berkay ‘BerkayLion’ Demirci, másrészről, csak kevéssel maradt le.

Dylan ‘DullenMIKE’ Neuhausen és Berkay ‘BerkayLion’ Demirci egyaránt nem kezdte optimálisan a csoportkört. Mindketten elvesztették első mérkőzésüket a dupla kieséses szakaszban – két vereség a kiesést jelenti.

Ahogy a rájátszásban, úgy a Neuhausen sem hagyta magát felzaklatni. A vesztesek között az első és a második szakasz után 8:4-re verte Dylan ‘KeturDylo’ Gozuacikot, de a döntőben sokkal szorosabb volt a meccs. A német egyéni bajnok ott Felipe „Barreto” Barreto 3:2 arányú legyőzésével biztosította be a jegyét Koppenhágába. „Világbajnokság, itt vagyunk”, tweetelte – egy szívvel és imádkozó kezekkel díszítve.

‘BerkayLion’ drámai – ‘Ollelito’ az utolsó pillanatban

BerkayLionnak összetörtek a szívei. Az első vereséget ő is ki tudta egyenlíteni, de a döntő mérkőzésen ismét hátrányt kellett ledolgoznia. Az első mérkőzésen Emre Yilmaz ellen kétgólos hátrányba került (2:4), de a második 90 percben kiharcolta a büntetőpárbajba jutást. Végül 2:4 arányú vereséget szenvedett. „Elveszítettem a büntetőpárbajt a világbajnokságért” – írta a rövid üzenetküldő szolgáltatáson, mögötte három megtört szívvel.

„WORLD CUP BABYYYYYYYYYYYY” – szólt az üzenet Olle ‘Ollelito’ Arbin fiókjában. A két némethez hasonlóan a svédnek is a vesztesek útját kellett választania. A Winner Bracket döntő mérkőzésén a ‘TeamHaji’ szűk vereséget szenvedett. A vesztes csoportban sem volt kevésbé szoros a küzdelem – de ezúttal a FUT Champions Cup 3 győztese javára. Az eredmény 2:1 lett a román Cosmin ‘Cosmin’ Petrescu ellen.

Holnap Umut ‘Umut’ Gültekin, Levy Finn ‘levyfinn’ Rieck és Benedikt ‘BeneCR7’ Bauer a harmadik és negyedik csoportban küzd a FIFAe világbajnokságra szóló jegyért.