понеделник, април 29, 2024
HomeEsportsDullenMIKE' се класира за Световната купа на ФИФА

DullenMIKE’ се класира за Световната купа на ФИФА

Първите билети за Световната купа по футбол 2022 са издадени. Дилън ‘DullenMIKE’ Нойхаузен успя да получи един. От друга страна, Berkay ‘BerkayLion’ Demirci за малко не успя да спечели.

Дилан ‘DullenMIKE’ Нойхаузен и Беркай ‘BerkayLion’ Демирчи не започнаха оптимално груповата фаза. И двамата загубиха първия си мач в двойната елиминация – две поражения означават елиминиране.

Както и в плейофите, Нойхаузен не позволи това да го разстрои. В групата на загубилите той победи Дилън „KeturDylo“ Гозуачик с 8:4 след първия и втория етап, но в решаващия мач бе много по-близо. Там германският шампион на сингъл си осигури билет за Копенхаген, като победи Фелипе „Барето“ Барето с 3:2. „Световна купа, започваме“, пише той в Туитър – украсен със сърце и молещи се ръце.

‘BerkayLion’ драматично – ‘Ollelito’ в последната минута

Имаше разбити сърца за ‘BerkayLion’. Той също успя да навакса първото поражение, но в решаващия мач отново трябваше да преследва изоставане. В първия мач той изостава с два гола от Емре Йълмаз (2:4), но през вторите 90 минути си проправя път към дузпите. В крайна сметка той бе победен с резултат 2:4. „Загубих дузпа за Световната купа“, пише той в услугата за кратки съобщения с три разбити сърца зад нея.

„WORLD CUP BABYYYYYYYYYYYYYYY“ – това беше съобщението в профила на Оле „Олелито“ Арбин. Подобно на двамата германци, шведът трябваше да премине през пътя на губещата група. В решаващия мач на победителя той бе победен от „TeamHaji“. В групата на губещите резултатите бяха не по-малко близки, но този път в полза на победителя в турнира FUT Champions Cup 3. Резултатът е 2:1 срещу румънеца Козмин „Козмин“ Петреску.

Утре Умут „Umut“ Гюлтекин, Леви Фин „levyfinn“ Риек и Бенедикт „BeneCR7“ Бауер ще се борят за билет за Световното първенство по футбол в трета и четвърта група.