vasárnap, május 12, 2024
HomeLa Liga7:0 a Rayo Vallecanónál: az Atletico lövöldözős ünnepet ünnepel a madridi kisvárosi...

7:0 a Rayo Vallecanónál: az Atletico lövöldözős ünnepet ünnepel a madridi kisvárosi derbin

A La Liga 3. játéknapjának végén az Atletico Madrid nagy felkiáltójelet tett a madridi derbire. A szezont remekül kezdő Rayo Vallecano otthonában 7-0-ra nyertek a Diego Simeone edző alatt nem éppen gólgyárosnak számító Rojiblancók

A gólgyártóként nem közkedvelt

A tökéletes szezonkezdet után a Rayo edzője, Francisco Rodriguez mindössze egy változtatást eszközölt a Granada elleni 2-0-s győzelemhez képest, a második 2-0-s idegenbeli győzelem után a második meccsen. De Tomas váltotta Ntekát, aki eredetileg a kispadon ült.

Diego Simeone, az Atletico edzője a Betis Sevilla elleni 0-0-s döntetlen után a fiatal szezon második triplájára hajtott, és három újoncot hozott be: Molina, Saul Niguez és Barrios helyett Azpilicueta, Llorente (mindketten a kispadon) és Lemar (nem volt a keretben) került be

Griezmann nyitja a gólok sorát – Depay következik

A kezdéstől kezdve a Rojiblancos nem hagyott kétséget szándékait illetően, Griezmann pedig alig több mint egy perc után győztes útra terelte a vendégeket. Depay túl sokáig húzta a labdát a széleken, de aztán a jobb oldalon előretörő de Pault szolgálta ki. Az argentin érzékenyen a második kapufára passzolt, ahol Griezmann a jobb alsó sarokba lőtte a labdát (2. perc). Miután nem sokkal később (5. perc) csatártársa, Depay is gazdára talált a Rayo kapusában, Dimitrievskiben, a hazaiak fokozatosan belelendültek a játékba.

A Rojiblancos kompakt 5-3-2-es felállása a sok labdajáratás ellenére kevés támadási lehetőséget adott a Rayónak, ehelyett Depay használta ki második lehetőségét: amikor Saul Niguez alacsony keresztlabdáját a Rayo középső védője, Aridane rosszul értékelte az ötméteres vonalánál, a mögötte helyezkedő holland kihasználta a helyzetet, és a 2-0-s végeredményt beállítva a kapuba vágta (16.).

Molina lábrúgásából korán eldől a meccs

A hazaiak ezután próbáltak válaszolni, de Trejo távoli lövésén és Oblak kapus két kisebb hibáján (31., 32.) kívül alig engedett veszélyes helyzetet az Atletico. Barrios szerzett labdát a középpályán, de Paul pedig tűpontos passzal hozta helyzetbe a jobbhátvéd Molinát. Az argentin megőrizte hidegvérét a Dimitrievskivel szembeni egy az egyben helyzetben, és a Rayo kapus lábai között becsúszva 3-0-ra alakította a félidő végeredményét (36.).

A szünet után az Atletico folyamatosan adta a labdát a Rayónak. Ám míg a házigazdák alternatívák híján csak távolról próbálkoztak Alvaro (55.), Isi (56.) és Pacha Espino (58.) révén, addig a másik oldalon a sérült Depay helyett már az első félidőben beálló Morata kihagyta a végső döntést (53.).

Rayo szétesik a záró szakaszban: Morata lövi a bravúrt

A csatár 20 perccel később szépített, amikor Morata egy szép kombinációt Griezmann és Saul Niguez révén Dimitrievski előtt fejezett be 4-0-ra (73.) – a végső döntés. A Rayo azonban nem adta fel, tovább játszott előre, és legalább a vigaszgólt meg akarta szerezni. A rojeblancók megbüntették az elkötelezettségüket.

Dimitrievski rossz passza után a felívelésnél a csereként beállt Correa a kapu bal sarkába küldte a labdát (79.). A hétfő este még jéghidegnek tűnő vendégek végül egy kettős találattal 7-0-ra növelték az eredményt, a Rayo pedig még kétszer megbüntette gyors váltójátékát. Előbb Morata szerzett bravúrt, miután Correa passzát kapta (84.). Alig két perccel később a spanyol keresztlabdájára Llorente érkezett a befejezés, a középpályás tizenkét méterről helyezte a labdát a jobb alsó sarokba.
Az

Atletico jövő szombaton (18.30) újra pályára lép, ezúttal hazai pályán, az FC Sevilla ellen. A Rayóra szintén sevillai ellenfél vár. A vallecas-iak a Real Betishez utaznak szombaton (21 óra).