събота, май 11, 2024
HomeLa Liga7:0 в Райо Валекано: Атлетико празнува празника на стрелбата в малкото градско...

7:0 в Райо Валекано: Атлетико празнува празника на стрелбата в малкото градско дерби на Мадрид

В края на третия ден от Ла Лига Атлетико Мадрид постави голям възклицателен знак върху мадридското дерби. На терена на Райо Валекано, който бе започнал отлично сезона, „рохибланкос“, които не са популярни като производители на голове под ръководството на треньора Диего Симеоне, спечелиха със 7:0.

След перфектния старт на сезона треньорът на Райо Франсиско Родригес направи само една промяна в сравнение с победата с 2:0 в Гранада, второто гостуване с 2:0 във втория мач. Де Томас замени Нтека, който първоначално беше на пейката.

Треньорът на Атлетико Диего Симеоне търсеше втория си требъл за младия сезон след равенството 0:0 в Бетис Севиля и привлече трима нови: Молина, Саул Нигес и Бариос замениха Азпиликуета, Ллоренте (и двамата на пейката) и Лемар (не е в състава).

Гризман открива резултата – Депай го допълва

От самото начало „рохибланкос“ не се съмняваха в намеренията си и Гризман изведе гостите на победния път след малко повече от минута. Депай се забави твърде дълго на границата на наказателното поле, но след това подаде на настъпващия отдясно Де Пол. Аржентинецът пресече чувствително към втората греда, където Гризман с воле вкара в долния десен ъгъл (2-ра минута). След като малко по-късно (5-та минута) съотборникът на Депай намери майстора си в лицето на стража на Райо Димитриевски, домакините постепенно намериха пътя към победата.

Компактната система 5-3-2 на „рохибланкос“ не даваше на „Райо“ много възможности за офанзивни действия, въпреки че имаше много движения с топката, и вместо това Депай се възползва максимално от втората си възможност: когато ниското подаване на Саул Нигес бе неправилно преценено от централния защитник на „Райо“ Аридан на границата на петте метра, холандецът, който бе позициониран зад него, се възползва и вкара топката в мрежата, за да направи резултата 2:0 (16-а минута).

Молина с удар с крак дава аванс в мача

След това домакините се опитаха да отговорят, но освен един удар от дистанция на Трехо и две дребни грешки на вратаря Облак (31-ва, 32-ра), Атлетико почти не позволи да се случи нещо опасно. Бариос спечели топката в средата на терена и де Паул подготви десния бек Молина с точен пас. Аржентинецът запази хладнокръвие при единоборството с Димитриевски и се плъзна през краката на стража на Райо, за да направи 3:0 на полувремето (36).

След почивката Атлетико продължи да подарява топката на Райо. Но докато домакините опитваха само от дистанция чрез Алваро (55.), Иси (56.) и Пача Еспино (58.) поради липса на алтернативи, Мората, който още през първото полувреме влезе на мястото на контузения Депай, пропусна да вземе окончателното решение на другата страна (53.).

Райо се разпада в заключителните етапи: Мората вкарва гол

Нападателят се справи по-добре около 20 минути по-късно, когато Мората завърши прекрасна комбинация чрез Гризман и Саул Нигес пред Димитриевски, за да направи 4:0 (73.) – крайното решение. Райо обаче не се предаде, продължи да играе напред и искаше да вкара поне утешителния гол. Рохибланкос наказаха тяхната отдаденост.

След лош пас на Димитриевски при изграждането на топката, влезлият като резерва Корреа я прати в левия ъгъл на вратата (79-та). Гостите, които в понеделник вечерта бяха леденостудени, най-накрая увеличиха резултата на 7:0 с двойно попадение, а Райо бяха наказани още два пъти с бързата си игра на смяна. Първо Мората вкара гол с глава, след като получи пас от Корреа (84-та). Само две минути по-късно кръстът на испанеца подготви финала на Ллоренте, като полузащитникът постави топката в долния десен ъгъл от дванадесет метра.

Атлетико се завръща в игра следващата събота (18,30 ч.), този път у дома срещу ФК Севиля. Също така Райо го очаква съперник от Севиля. Мъжете от квартал Валекас гостуват на Реал Бетис в събота (21 ч.).